کاخ سفيد از تحقيقات کميته قضايي کنگره در مورد ترمپ انتقاد کرد

پس از نشر خبر مربوط به آغاز تحقيقات گسترده کميته قضايي مجلس نماينده‌گان امريکا در مورد دونالد ترمپ، کاخ سفيد آن را «شرم‌آور و توهين‌آميز» توصيف کرده است
سارا سندرز، سخن‌گوي کاخ سفيد بيانيه‌ شديداللحن را پس از آن‌که کميته قضايي مجلس نماينده‌گان امريکا اعلام کرد که از 81 نفر از مشاوران و افرادي که با رييس‌جمهوري امريکا در زمينه‌هاي مختلف، چه در جريان کارزار انتخاباتي و فعاليت‌هاي اقتصادي، همکاري کرده‌اند خواسته است مدارک لازم را تحويل دهند.
جرولد نادلر، رييس کميته قضايي مجلس نماينده‌گان، روز دوشنبه گفته بود: « اين تحقيقات بر ممانعت از اجراي عدالت، فساد مالي و سوءاستفاده از قدرت متمرکز خواهد بود.»
سخن‌گوي کاخ سفيد در واکنش گفته است: «رييس کميته قضايي، نادلر، تحقيقاتي شرم‌آور و توهين‌آميز را در ارتباط با اتهام‌هاي جعلي و تکراري که بازرس ويژه » پرونده دخالت روسيه در انتخابات امريکا «و کميته‌هاي هر دو مجلس کنگره آن‌ها را آزموده‌اند، بازگشوده است.»
خانم سندرز رييس کميته قضايي مجلس نماينده‌گان و اعضاي حزب دموکرات که در اين مجلس صاحب اکثريت هستند، را متهم کرده دنبال اثبات نقطه‌نظرات خود در جريان تحقيقات هستند چراکه شديدن نگران هستند روايت جعلي دو ساله آن‌ها از «تباني روسيه» در حال فروريختن است.
پرونده مربوط به دخالت روسيه در انتخابات امريکا اندکي پس از پيروزي دونالد ترمپ در انتخابات رياست‌جمهوري ايالات متحده، توسط وزارت دادگستري امريکا و زير نظر بازرس ويژه، رابرت مالر، گشوده شد.
نهادهاي اطلاعاتي ايالات متحده، روسيه را متهم کرده‌اند براي ياري‌رساندن به ترمپ و به‌ ضرر هيلاري کلينتون، رقيب او از حزب دموکرات، دست به دخالت در انتخابات رياست‌جمهوري امريکا زده‌اند.
روسيه اين اتهام را رد کرده‌است. آقاي ترمپ بارها تأکيد کرده که هيچ تباني با روسيه صورت نگرفته و جريان تحقيقات را نيز «تصفيه حساب سياسي» دموکرات‌ها به خاطر شکست خانم کلينتون توصيف کرده‌است.
81 نفري که کميته قضايي مجلس نماينده‌گان از آن‌ها خواسته مدارک مربوطه را تحويل دهند، مسوولان مؤسسات اقتصادي دونالد ترمپ، کارزار انتخاباتي او، کميته مسوول روند انتقالي از ستاد انتخاباتي به کاخ سفيد و شماري از مقام‌هاي و مسوولان کاخ سفيد را شامل مي‌شود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید