پاکستان دارايي‌هاي سازمان‌هاي تروريستي را مسدود مي‌کند

روزنامه خليج تايمز، به نقل از وزارت امورخارجه پاکستان گزارش کرده است که دولت راي شوراي امنيت سازمان ملل در رابطه با مسدود و توقيف کردن حساب‌ها و دارايي‌هاي سازمان‌هاي ممنوعه را به جريان انداخت.
يکي از مقام‌هاي عالي رتبه وزارت امور خارجه پاکستان که خواست نامش فاش نشود، گفته است، اين راي به اين معناست که دولت بر دارايي‌ها و حساب‌هاي بانکي سازمان‌هاي ممنوعه مورد نظر شوراي امنيت سازمان ملل نظارت خواهد کرد.
بر بنياد گزارش اين روزنامه، دولت پاکستان اين تصميم را حدود سه هفته پس از حمله انتحاري 14 فبروري گروه جيش محمد به نظاميان هند در منطقه پولواماي کشمير و کشته شدن دست‌کم 40 نفر از آن‌ها گرفته است. اين حمله انتحاري حملات هوايي هند را به پايگاه جيش محمد در خاک پاکستان، سقوط دو جنگنده نيروي هوايي هند و به اسارت درآمدن يک پيلوت اين کشور را در پي داشت که پاکستان به نشانه حسن نيت، اين پيلوت هندي را آزاد کرد و به کشورش بازگرداند.
پاکستان در حال حاضر به عنوان کشور حامي تروريزم در منطقه شناخته مي‌شود که بر بنياد گزارش‌هاي رسانه‌هاي بين المللي ده‌ها گروه تروريستي در خاک اين کشور فعاليت دارند.
حکومت افغانستان نيز همواره تأکيد کرده است که 90 درصد حملات تروريستي که در خاک افغانستان انجام مي‌شود، در پاکستان طرح ريزي و سازمان دهي شده اند. در حال حاضر اکثر سردسته‌هاي کليدي گروه طالبان در خاک پاکستان زنده‌گي دارند و از سوي سازمان استخبارات و ارتش اين کشور حمايت مي‌شوند. اما حکومت پاکستان همواره ادعاي حکومت افغانستان را بي‌اساس و يک اتهام خوانده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید