مدير پيشين ستاد انتخاباتي ترمپ به 47 ماه زندان محکوم شد

يک قاضي فدرال امريکا پل منافورت، مدير پيشين ستاد انتخاباتي دونالد ترمپ، را به دليل تخلفات مالي به 47 ماه زندان محکوم کرد.
اين تخلفات در جريان تحقيقات بازرس ويژه پرونده دخالت روسيه در انتخابات رياست جمهوري 2016 امريکا آشکار شد.
اعضاي هيأت منصفه اين دادگاه پيشتر د پُل منافورت را در هشت اتهام از 18 اتهام مطرح شده عليه وي مجرم شناخت. اين هشت مورد عبارتند از 5 اتهام مربوط به فرار مالياتي، يک اتهام مربوط به اعلام نکردن حساب‌هاي بانکي خارج از کشور و دو اتهام ديگر نيز مربوط به تخلفات بانکي است.
گزارش‌ها حاکي است که دادستان‌ها با استناد به قوانين خواستار صدور حکمي بين 19سال و نيم تا 24 سال حبس براي پُل منافورت شده بودند، اما قاضي
تي. اس. اليس وي را به 47 ماه حبس و 50 هزار دالر جريمه محکوم کرد.
پل منافورت، 69 ساله،با ويلچر در جلسه استماع دادگاه حاضر شده بود.
يکي از محورهاي اصلي اتهامات عليه آقاي منافورت در اين دادگاه به مخفي کردن بخش اعظم 60 ميليون دالري مربوط بود که از طريق يک حزب سياسي طرف‌دار روسيه در اوکراين دريافت کرده بود. او متهم است اين پول را در حساب‌هاي بانکي خارجي پنهان کرده و ماليات آن را پرداخت نکرده است.
قاضي اليس گفت، محاکمه پل منافورت در اين دادگاه ارتباطي اتهام‌هاي مطرح شده درباره او در خصوص تباني با روسيه در جريان رقابت‌هاي انتخاباتي سال 2016 ندارد.
پل منافورت نيز در دادگاه گفت، دوسال گذشته سخت‌ترين دوره زنده‌گي براي من و خانواده‌ام بود.
پل منافورت با اين حال در مقابل رييس دادگاه از اقدامات خود ابراز پشيماني نکرد.
قاضي اليس نيز در واکنش گفت، جاي تعجب است که آقاي منافورت از اقدامات خلاف خود ابراز تأسف نکرد.
گزارش ها حاکي است که حکم قاضي اين دادگاه فدرال حتا ازدرخواست حبس وکلاي آقاي منافورت کمتر بود. وکلاي پل منافورت خواستار چهار سال و سه ماه تا پنج سال و سه ماه حبس براي مؤکل خود شده بودند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید