درباره تنش بر سر حرم شريف شوراي امنيت تشکيل جلسه مي دهد

شوراي امنيت سازمان ملل متحد در مورد خشونت هاي اخير بين اسرائيلي ها و فلسطيني ها تشکيل جلسه عاجل داد. اخيراً اعمال محدوديت از سوي اسرائيل براي ورود فلسطيني ها به «حرم شريف» به خشونت کشيده شده است.
کارل سکاو، سفير سويدن در سازمان ملل متحد گفته است که در نشست عاجل شوراي امنيت، اول از همه روي اين مسأله گفتگو صورت مي گيرد که چگونه مي توان از درخواست ها براي تنش زدايي حفاظت نمود.
سويدن به همراه فرانسه و مصر يک جا خواهان برگزاري اين نشست عاجل شده اند.
تنش بر سر نصب دستگاه هاي فلزياب و افزودن کمره هاي نظارتي در دروازه ورودي «حرم شريف» روز جمعه گذشته به خشونت کشيده شد که کمتر از 24 ساعت، در نتيجه درگيري بين اسرائيلي ها و فلسطينيان شش تن کشته شدند که سه نفر آنان اسرائيلي بودند. اين سه اسرائيلي در حمله يک جوان فلسطيني در منطقه اشغالي کرانه باختري رود اردن، به قتل رسيدند.
حملات خشونتبار اسرائيلي ها و فلسطيني ها بر يکديگر روزگذشته نيز ادامه يافت. به گفته وزارت صحت اداره خودگردان فلسطين، دو فلسطيني طي درگيري هاي روز گذشته در منطقه کرانه باختري جان خود را از دست دادند. يکي از قربانيان يک جوان 17 ساله بود که در شرق بيت المقدس هدف گلوله نيروهاي امنيتي اسرائيل قرار گرفت و بعداً به دليل جراحات جان باخت.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید