نتايج انتخابات پارلماني شش ولايت به زودي اعلام مي‌شود

معاون دوم رياست جمهوري گفته است که اعضاي جديد کميسيون‌هاي انتخاباتي با جديت روي نتايج انتخابات پارلماني کار مي‌کنند و به زودي نتايج انتخابات شش ولايت اعلام خواهد شد.
سرور دانش معاون دوم رياست جمهوري افغانستان روز شنبه (25 حوت) در ديدار با گرن‌ديکر معاون سفير امريکا در کابل، گفته است که اعلام نتايج نهايي انتخابات پارلماني و آماده‌گي براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري سال آينده دو اولويت اساسي کميسيون‌هاي انتخاباتي
است.
آقاي دانش افزوده است که کار کميسيون‌هاي انتخاباتي براي اعلام نتايج انتخابات پارلماني ولايت‌هاي باقي مانده به شدت جريان دارد و به زودي ممکن نتايج نهايي شماري از ولايت‌ها اعلام خواهد شد.
به گفته او، براساس معلومات ارائه شده از سوي کميسيون‌هاي انتخاباتي از ميان ولايت‌هاي باقي مانده نتايج نهايي انتخابات پارلماني شش ولايت به زودي اعلام خواهند شد.
او،هم‌چنان گفته است که استفاده از تکنالوژي بايومتريک، تغيير نظام انتخاباتي و تقويم انتخابات رياست جمهوري از اولويت‌هاي اساسي کميسيون مستقل انتخابات است و اين نهاد روند بررسي چگونه‌گي تطبيق هر يک از اين موارد را در دستور کار قرار داده است.
آقاي دانش بيان داشته که حکومت نيز مکلفيت‌هاي قانوني خود براي فراهم سازي امکانات مالي، تخنيکي و اداري با کميسيون انتخابات به سرعت انجام مي‌دهد.
او، تاکيد کرده است که هرگونه تصميم نسبت به اولويت‌هاي ملي مرتبط به انتخابات بايد براساس تفاهم و توافق نظر همه جوانب ذيدخل اعم از احزاب سياسي، کانديدها، جامعه مدني، جامعه بين‌المللي و حکومت اتخاذ گردد.
با اين وجود، کَرِن ديکر معاون سفير امريکا در کابل نيز از جانب کشورش براي همکاري با کميسيون انتخابات اعلام آماده‌گي کرده است.
خانم ديکر افزوده که همکاران بين‌المللي افغانستان اميدوار است که روند اجراآت کميسيون‌هاي جديد انتخاباتي با شفافيت و مطابق انتظار مردم افغانستان به پيش برود.
پيش از اين نتايج نهايي انتخابات پارلماني 18 ولايت اعلام شده است، اما نتايج باقي مانده به دليل برکناري اعضاي پيشين کميسيون انتخابات و معرفي اعضاي جديد تا هنوز اعلام ناشده باقي مانده
است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید