طالبان درشاهراه زرنج – دلارام، گروه هاى سيار بازرسى ايجاد کردند

شمارى از مسافرين و مقامات محلى گفته اند که طالبان، در مسير شاهراه زرنج- دلارام، پاسگاه هاى سيار ايجاد کرده اند و به تلاشى مردم مى پردازند.
گل احمد يکتن از مسافرين که از هرات به زرنج سفر نموده است گفت که طالبان در نزديکى شهر خاش مرکز ولسوالى خاشرود، پاسگاه هاى سيار ايجاد نموده اند و موترهاى مسافرين را تلاشى مى کنند.
وي افزود: در تازه ترين مورد، طالبان روز گذشته چندين موتر 303 مسافربري را متوقف و ده مسافر را از موترهاى شان پياده و بازرسي کرده اند و هدف طالبان شناسايى افراد دولتى بوده است.
به گفتة وي در گذشته در اين مسير، پاسگاه هاي اردوى ملي جابجا بود؛ اما از مدت شش ماه به اين سو، پاسگاه‌هاي امنيتي به دليل نامعلوم بر چيده شده است.
محمد هاشم نورزي ولسوال خاشرود ولايت نيمروز، با تأييد اين موضوع گفت که روزگذشته 10 مسافر که از هرات و کندهار به سوى نيمروز در حرکت بودند، در ولسوالى خاشرود در مسير شاهراه دلارام -زرنج توسط طالبان از موتر پياده شده و مورد بازرسى قرارگرفته اند.
اما جنرال خواجه جيلاني ابوبکر فرمانده پوليس نيمروز، ادعا دارد که عمليات پاکسازى طالبان در مسير شاهراه دلارام- زرنج در ولسوالى خاشرود، روز گذشته آغاز شده است.
شاهراه زرنج دلارام، يکي از مسيرهاي مهم ولايت نيمروز است که اين ولايت را به ولايت‌هاي جنوب‌غرب و شرق وصل
مي کند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید