قول اردوي شاهين: 250 هراس افگن در شمال کشته و زخمي شدند

مسوولان ارتش در شمال کشوراز تلفات سنگين گروه طالبان در سه روز اول آغاز عمليات بهاري اين گروه در ولايت‌هاي شمال کشور خبر داده اند.
در خبرنامه‌اي که روز دوشنبه(26حمل) از سوي دفتر مطبوعاتي قول اردوي شاهين در شمال کشور نشر شده، آمده است که در آستانه آغاز «عمليات الفتح» گروه طالبان، جنگ‌جويان اين گروه در ولايت‌هاي شمال تلفات سنگيني را متحمل شده‌اند.
در خبرنامه اين قول اردو آمده است: «در سه روز عمليات بهاري طالبان، 179 تن از تروريستان طالب به‌شمول 15 سردسته داخلي و خارجي‌شان در عمليات دفاعي نيروهاي امنيتي کشته و 77 تن ديگر آنان زخمي شده‌اند.»
خبرنامه افزوده است که اين طالبان در ولايت‌هاي بدخشان، کندز، بغلان، بلخ، سرپل و فارياب کشته و زخمي شده‌اند.
خبرنامه قول اردو شاهين تصريح کرده است: «همزمان با آغاز عمليات الفتح، حملات دشمن در شمال کشور شدت گرفته، ولي در اثر مقاومت، ضربات هوايي و ضد حمله‌هاي نيروهاي دفاعي و امنيتي و خاصتاً کوماندوهاي قهرمان کشور، تمام اين حملات منجر به شکست شده و تلفات سنگين بر جنايت کاران طالب تحميل شده است.»
به نقل از خبرنامه، در نتيجه عمليات دفاعي نيروهاي امنيتي، قرارگاه‌هاي مهم دشمن هدف قرار گرفته و چندين ديپوي بزرگ مواد انفجاري و مهمات تروريستان نابود شده‌اند.
گفته شده است که «در جريان اين نبردها 7 تن از منسوبين قواي مسلح نيز به درجه رفيع شهادت رسيدند و 11 تن ديگر زخمي شدند.» اعلاميه افزوده که در اين درگيري‌ها به افراد ملکي آسيب نرسيده است.
گروه طالبان مسلح جمعه گذشته عمليات بهاري شان را زير عنوان «الفتح» در سراسر کشور اعلام کردند که در آستانه تشديد مذاکرات صلح با واکنش‌هاي تند نهادهاي داخلي و امريکا قرار گرفته است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید