فرمانده نيروهاي امريکايي با نماينده‌گان طالبان در قطر ديدار کرد

فرمانده عمومي نيروهاي ناتو در افغانستان در ديدار با برخي رهبران گروه طالبان در قطر از اين گروه خواسته است تا درگيري‌هاي شان را در افغانستان کاهش دهند.
برخي منابع از ديدار سکات ميلر با اعضاي دفتر طالبان در قطر خبرداده و گفته اند که آقاي ميلر در اين ديدار از طالبان خواسته که به منظور تقويت روند صلح، جنگ را در افغانستان کاهش دهند.
به گفته منابع، آقاي ميلر تاکيد کرده است که ادامه مذاکرات صلح مستلزم کاهش جنگ در افغانستان است و طالبان بايد متوجه اين مسأله باشند.
اين منابع گفته اند که جنرال ميلر در اين ديدار بر حمايت از دولت و نيروهاي امنيتي افغانستان در ميدان‌هاي جنگ نيز تاکيد کرده و گفته که نيروهاي ناتو در اين مورد مصمم است.
منابع هم‌چنان گفته اند که گروه طالبان نيز گفته است، روي کاهش جنگ در افغانستان غور مي‌کنند.
اين در حالي است که گروه طالبان، جمعه گذشته آغاز عمليات بهاري شان را زير نام «الفتح» اعلام کردند.
اين اعلام جنگ طالبان در آستانه تشديد مذاکرات صلح، با واکنش‌هاي تند داخلي وخارجي مواجه شده و بسياري از منتقدان طالبان را به ادامه خون‌ريزي در کشور متهم کرده اند.
شوراي امنيت سازمان ملل متحد نيز روز گذشته (27 حمل) اعلام عمليات بهاري طالبان را به شدت محکوم کرد.
اين شورا با نشرخبرنامه‌اي گفته‌اند که از روند صلح به رهبري دولت افغانستان حمايت مي‌کند.
در خبرنامه اين شورا آمده است که اعلام عمليات بهاري طالبان، جنگ را در افغانستان گسترش مي‌دهد و چالش بزرگي بر سر پيشرفت‌هاي صلح اين کشور ايجاد مي‌کند.
شوراي امنيت از طرف‌هاي درگير جنگ در افغانستان خواسته که به يک راه حل سياسي تن دهند و از ادامه خون‌ريزي در افغانستان جلوگيري کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید