فاروق وردک: تا پايان هفته جاري، دور هفدهم شوراي ملي گشايش مي‌يابد

وزارت دولت در امور پارلماني در حالي از گشايش دور هفدهم شوراي ملي تا پايان هفته جاري خبر مي‌دهد که، با سپري شدن نزديک به شش ماه از برگزاري انتخابات پارلماني، نتايج نهايي انتخابات پارلماني شماري از ولايت‌هاي کشور به‌شمول کابل پايتخت هنوز اعلام نشده است.
غلام فاروق وردک، وزير دولت درامور پارلماني، روز يکشنبه (اول ثور) در برنامه «پاسخ‌دهي حکومت به ملت» گفت که دور هفدهم شوراي ملي تا چند روز ديگر افتتاح خواهد شد.
نهادهاي ناظر بر انتخابات با آن که بر اعلام نتايج نهايي انتخابات پارلماني 28 ميزان تاکيد مي‌کنند، مي‌گويند، به هر اندازه که اعلام نتايج انتخابات به تأخير انداخته شود، چالش‌ها بيشتر مي‌شود و کارها عقب مي‌مانند، زيرا در حال حاضر شوراي ملي که يک بخشي از دولت به حساب مي‌آيد فلج است.
اما آقاي وردک گفت که با تکميل شدن روند اعلام نتايج نهايي انتخابات پارلماني تا اواخر هفته جاري، دور هفدهم کار اعضاي شوراي ملي رسمن افتتاح شده و فعاليت سه قوه دولت تکميل خواهد شد.
او، افزود که ممکن است يک يا دو روز درافتتاح شوراي ملي تأخير به ميان آيد، اما تصميم دولت براي افتتاح زود هنگام کار قوه مقننه نهايي شده است.
وزير دولت در امور پارلماني تصريح کرد که پس از گشايش کار اعضاي جديد پارلمان، آغاز به کار نماينده‌گان جديد مردم، نامزد وزيران چندين اداره حکومت که هم اکنون با سرپرست اداره مي‌شود براي اخذ راي اعتماد به شوراي ملي خواهند رفت.
در حالي قرار است که دور هفدهم شوراي ملي تا اواخر اين هفته افتتاح شود که اعضاي دور شانزدهم مجلس براي سه سال پس از ختم دوره قانوني شان به دليل عدم برگزاري انتخابات پارلماني و ضرورت دوام کار قوه مقننه به کار ادامه دادند.
انتخابات پارلماني کشور در ماه ميزان سال گذشته برگزار شد، اما با گذشت شش ماه از برگزاري آن تاهنوز نتايج نهايي انتخابات پارلماني تمامي ولايت‌ها اعلام نشده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید