«پي پي‌اس»؛ نيرويي که برخورد خشن شان بارها خبر ساز شد

اين روزها برخورد خشن نگه‎بانان ويژه رياست جمهوري ( پي پي اس) سرخط خبرهاي رسانه‌ها شده است. از لت‌وکوب مسوول يک رسانه‌ خصوصي در کابل گرفته، تا شکايت کارمندان پايين رتبه رياست جمهوري مواردي است که حکايت از خشونت و آزار و اذيت کردن اين نيرو را دارد.
پيش از اين نيز نگه‌بانان ويژه رياست جمهوري در چندين مورد، سبب آزار و اذيت و لت‌وکوب مردم از کابل تا کندهار و از باميان تا هرات در سفرهاي که رييس جمهوري کشور به اين ولايت‌ها داشته، شده اند، اما برخورد آن‌ها تنها در بيرون از رياست جمهوري نه، بل روايت‌هاي وجود دارد که آن‌ها با کارمندان پايين رتبه رياست جمهوري نيز برخورد خشن و حتا “تبعيض آميز” دارند.
برخي از کارمندان پايين رتبه رياست جمهوري به ويژه زنان حکايت‌هاي جالب از برخورد، نا مناسب و خشن نگه‌بانان ويژه رييس جمهوري دارند. اما با آن‌که گفته مي‌شود، از اين موضوع بارها به مديران شان شکايت کرده، ولي تاکنون چيزي تغيير نکرده است.
روزنامه آرمان ملي، به اطلاعاتي دست يافته که نشان مي‌دهد، کارمندان پايين رتبه رياست جمهوري به ويژه زنان با وجود گذشتن از چندين “چک باز رسي” بازهم از سوي نگه‌بانان رياست جمهوري در دروازه‌هاي اداره‌هاي شان به بهانه باز رسي اذيت مي‌شوند.
نگه‌بانان رييس جمهوري کشور، در سفري که آقاي غني به هرات داشت، يکي از باشنده‌گان اين ولايت که مي‌خواست عريضه‌اش را به رييس جمهوري بدهد، در ميان مردم مورد ضرب و شتم قرار دادند.
مورد ديگري از برخورد خشن نگه‌بانان رييس جمهوري که در رسانه‌‌ها خبرساز شد، چند ماه پيش در جريان سفري که آقاي غني به ولايت لغمان بود که موتر نگه‌بانان او، يک کودک خرد سال را در اين ولايت زيرگرفت و کشت.
خشونت و برخورد خشن نگه‌بانان ويژه رييس جمهوري، حتا فرا تر از مرز‌هاي افغانستان رفت و در سفري که آقاي غني به بريتانيا داشت، آن‌ها يک شهروند افغانستاني را در نشستي که آقاي غني نيز حضور داشت، در برابر رسانه‌ها و اشتراک کنند‌ه‌گان مورد لت‌وکوب قرار دادند.
هر ازگاهي که رييس جمهوري در بيرون از ارگ در نشستي اشتراک کند، نگه‌بانان او، ساعت‌ها جاده‌ها را به روي ترافيک مي‌بندند و حتا با افرادي که از کنار جاده‌ها پياده عبور مي‌کنند برخورد زشت
مي‌کنند.
با وجود تماس‌هاي مکرر خبرنگار آرمان ملي، به آقاي هارون چخانسوري سخن‌گوي رياست جمهوري موفق به گرفتن ديدگاه او نشديم.
شاه حسين مرتضوي معاون سخن‌گوي رياست جمهوري، اما در تماس به آرمان ملي گفت که چيزي از جريان برخورد نامناسب نگه‌بانان رياست جمهوري با کارمندان رياست جمهوري نمي‌داند و” بايد با مسوولان “پي پي اس” صحبت شود.
در تويتي که يکي از کارمندان رياست جمهوري، نوشته، از برخورد نامناسب نگه‌بانان رييس جمهوري شکايت کرده و گفته است: “پي پي اس، استخدام شده تا امنيت ما کارمندان رياست جمهوري را تأمين کند، نه اين که هر روز ما را توهين کند.”

اشتراک گذاری:

نظر بدهید