معاون دستيار دونالدترامپ: امريکا به معادن افغانستان علاقمند است

يک تن از مشاوران ارشد کاخ سفيد با تأييد گزارش روزنامه نيويارک تايمز مبني بر علاقمندي ترامپ به استخراج معادن افغانستان، گفت: در عصر کنوني نمي توان بحث اقتصاد را از امنيت ملي جدا محاسبه نمود.
سباستين گورکا، معاون دستيار دونالد ترامپ در مصاحبه با صداي امريکا گفت: براي دانستن اين‌که آيا امريکا در جنگ افغانستان برنده خواهد شد و يا خير بايد به اين پرسش پاسخ داد که چرا افغانستان براي امريکا اهميت پيدا کرد و منافع ملي که واشنگتن را به کابل وصل کرده است، کدام هستند.
گورکا افزود: ايالات متحده پس از حملات تروريستي 11 سپتامبر 2001 نيروهاي خود را به افغانستان فرستاد تا از اين کشور براي حمله عليه امريکا استفاده نگردد.
معاون دستيار ترامپ در ادامه گفت اگر تعريف ماموريت امريکا در افغانستان همين باشد که واشنگتن نگذارد از افغانستان براي حملات گسترده عليه امريکا استفاده شود، پس به گفتة وي امريکا مي تواند در جنگ افغانستان پيروز شود.
گورکا گفت که دولت دونالد ترامپ اکنون نمي خواهد سياست بازنگري شده واشنگتن در قبال افغانستان را فاش سازد و يا در مورد پيامد هاي احتمالي آن صحبت کند.
به گفتة گورکا، اين کاري است که دولت قبلي امريکا به رهبري باراک اوباما آن را انجام مي داد.
وي با انتقاد از اعلام پيش از وقت سياست امريکا در قبال افغانستان توسط دولت اوباما گفت که از اين اقدام، دشمنان و رقباي ايالات متحده سوء استفاده کردند.
وي افزود: دولت ترامپ نمي خواهد اشتباهات 16 سال گذشته امريکا در افغانستان را تکرار کند.
گورکا، در پاسخ به اين پرسش که آيا وي گزارش روزنامه نيويارک تايمز مبني بر علاقمندي ترامپ به استخراج معادن افغانستان را تأييد مي کند و يا خير گفت: نمي خواهد درباره اين گزارش اظهار نظر کند، اما افزود که در عصر کنوني نمي توان بحث اقتصاد را از امنيت ملي جدا
دانست.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید