43 تن در پيوند به شليکهاي شاديانه شب گذشته در کابل بازداشت شدند

وزارت امور داخله کشور از بازداشت 43 نفر در پيوند به شليک‌هاي هوايي شب گذشته (جمعه 3 جوزا) در شهر کابل خبر داده است.

شب گذشته به دنبال نخستين پيروزي تيم ملي کريکت افغانستان مقابل پاکستان، شماري از باشنده‌گان شهر کابل به هدف تجليل از اين پيروزي با شليک‌هاي هوايي و شاديانه آرامش پايتخت نشينان را نيز برهم زدند.

شليک‌هاي هوايي که ترس و نگراني زيادي را در ميان باشنده‌گان کابل که از اين پيروزي بي‌خبر بودند، ايجاد کرد.

شماري از پايتخت نشينان، با انتقاد از اين کار کساني را که دست به شليک‌هاي هوايي زدند، از حکومت مي‌خواهند جلو اين افراد را بگيرند. اما حال وزارت امور داخله گفته است که پوليس، 43 نفر را به اتهام شليک‌هاي هوايي شب گذشته از نواحي مختلف شهر کابل بازداشت کرده است.

در خبرنامه‌اي که از سوي دفتر مطبوعاتي وزارت امور داخله نشر شده، آمده است: «به اساس هدايت  جدي وزير امور داخله پوليس کابل از نواحي مختلف شهر کابل 43 نفر را بازداشت کرده است که پس از پيروزي تيم کريکت دست به شليک‌هاي شاديانه هوايي زده بودند و سبب تشويش اذهان عامه و زخمي شدن برخي شهروندان شده است.

در خبرنامه وزارت امور داخله هم‌چنان از باشنده‌گان کابل خواسته که در آينده از چنين عمل ناشايسته و غيرمسوولانه اجتناب کرده و باعث آزار و اذيت مردم نگردند.

اين وزارت تاکيد کرده است که در صورت تکرار چنين رفتاري، پوليس با متخلفان برخورد قانوني خواهد نمود.

در سال‌هاي اخير، شليک‌هاي هوايي براي تجليل از پيروزي تيم‌هاي ورزشي به ويژه در سطح ملي، به يک رسم ناپسند تبديل شده که انتقاد شمار زيادي از شهروندان را به دنبال داشته است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید