جنرال دوستم: نبايد به بهانه توافق صلح با طالبان، داعش به صحنه بيايد

جنرال عبدالرشيد دوستم، معاون نخست رياست جمهوري از آغاز فعاليت گروه داعش به گونه پنهاني در ولسوالي درزاب جوزجان خبر داده گفته است که نبايد به بهانه توافق صلح با گروه طالبان، داعش به صحنه آورده شود.

آقاي دوستم، با آن‌ که از هيچ‌کسي نامي نمي‌برد، گفته است که حاميان اين گروه نيز شناسايي شده‌اند.

عبدالرشيد دوستم، معاون نخست رياست جمهوري که از حدود يک ماه پيش تاکنون در جوزجان به سر مي‌برد، شام گذشته با لباس نظامي در ميان صدها نيروي امنيتي، فرماندهان پوليس ملي، پوليس محلي و خيزش‌هاي مردمي در شهر شبرغان مرکز اين ولايت حضور يافته مي‌گويد که اين موضوع را با رئيس جمهور غني نيز در ميان گذاشته و به او گفته است که «مبادا با توافق صلح با گروه طالبان، داعش وارد صحنه شود.»

فرمانده پوليس جوزجان نيز اين گفته‌هاي معاون نخست رياست جمهوري را تأييد مي‌کند. عبدال‌واحد وجدان، فرمانده پوليس جوزجان مي‌گويد که گروه داعش با مشاوران خارجي‌شان فعاليت‌هاي خود را به گونه پنهاني در ولسوالي درزاب به پيش مي‌برند، اما هنوز به گونة رسمي اعلام موجوديت نکرده‌اند.

با اين حال فرمانده پوليس جوزجان مي‌گويد که نيروهاي امنيتي براي سرکوب گروه‌هاي هراس‌افگن در هر بخش اين ولايت آماده هستند.

معاون نخست رياست جمهوري هشدار مي‌دهد و مي‌گويد، انتقام خون قربانيان نيروهاي امنيتي را به زودي خواهد گرفت و به گروه‌هاي هراس‌افگن طالب و داعش پاسخ «دندان‌شکن» خواهد داد.

آقاي دوستم پيش از اين فرمانده قول‌اردوي 209 شاهين در بلخ را در برابر افزايش نا‌امني‌ها در شمال کشور ناتوان خوانده و گفته بود که ناامني‌ها در ولايت‌هاي جوزجان، فارياب، سرپل و بلخ هر روز رو به افزايش است.

او، هم‌چنان گفته بود که مشکلات امنيتي و برخي مشکلات ديگر در ولايت‌هاي شمالي کشور را با رييس جمهور در ميان مي‌گذارد و اگر به پاسخ مثبتي دست نيافت در اين زمينه با «مردم تصميم خواهد گرفت.»

پيش از اين آقاي دوستم گفته است که اگر حکومت برايش اجازه دهد در مدت کوتاه تمامي هراس افگنان طالب را از ولايت‌هاي شمال و شمال‌شرق افغانستان نابود خواهد کرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید