وزارت داخله: در روزهاي عيد؛ 19 نيروي امنيتي کشته و 9 تن ديگرشان زخمي شدند

مسوولان وزارت‌هاي دفاع و امور داخله کشور، گفته اند با آن که در روزهاي عيد نبردهاي نيروهاي امنيتي و دفاعي، با گروه طالبان ادامه داشت، اما تلفات اين نيروها در سه روزعيد، نسبت به روزهاي ديگر بسيار اندک بوده است.

زبير عارف، سخن‌گوي وزارت دفاع به “صداي امريکا” گفته است که نيروهاي ارتش در روزهاي عيد در حالت آماده باش قرار داشتند که در اين سه روز، جنگ ميان مخالفان مسلح دولت و نيروهاي امنيتي نسبت به هفته‌هاي اخير، کاهش چشم‌گيري داشت.

به گفته آقاي عارف‌ در ايام عيد، تنها سه سرباز ارتش در ميدان‌هاي جنگ زخمي شده و ديگر به نظاميان تلفات وارد نشده است.   آقاي عارف افزود: “جنگ ها بسيار کم شده است، گروه طالبان در اين سه روز در ولسوالي ده يک غزني حمله کردند و نيز در اين روزها حمله مشابه را در ولسوالي آب کمري بادغيس انجام داده اند که در اين حملات بر طالبان تلفات وارده شد.”

به گفته سخنگوي وزارت دفاع، طالبان قصد داشتند تا در روزهاي عيد حملات شان را بر بزرگ شهرها افزايش دهند؛ اما آنان موفق به اين کار نشدند.

در همين حال، وزارت امور داخله کشور گفته است که در سه روز عيد، مخالفان مسلح دولت بر چندين پاسگاه نيروهاي امنيتي(پوليس)، در ولايت هاي لوگر، هلمند، بغلان و کاپيسا حمله کرده اند که در نتيجه، 19 نيروي پوليس کشته شده اند.

نصرت رحيمي، سخنگوي وزارت امور داخله گفته است، در اين حملات طالبان، 11 غيرنظامي جان باخته و هفت تن ديگر زخمي شده اند.

به گفته آقاي رحيمي اين افراد در جنگ هاي مستقيم و در نتيجه انفجار ماين هاي جاسازي شده جان باخته اند.

وزارت امور داخله تاکيد کرده است که در سه روز عيد کم از کم از 70 حمله تروریستي در شهر کابل و ديگر ولايت‎ها توسط نظاميان کشور جلوگيري شده است.

گروه طالبان اعلام کرده اند که آنان خود در روزهاي عيد، حملات شان را در سراسر افغانستان کاهش داده بودند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید