ترمپ: شرکت رييس جمهوري چين در اجلاس گروه 20 مهم نيست

 

دونالد ترمپ، رييس جمهوري امريکا گفته است، شرکت شي جين پينگ، رييس جمهوري چين در اجلاس سران گروه 20 که قرار است اواخر ماه ميلادي جاري برگزار شود «مهم نيست» و پيش‌بيني کرد که توافق تجاري با چين در آينده صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاري رويترز آقاي ترمپ در مصاحبه‌، با شبکه تلويزيوني فاکس نيوز گفته است: «خواهيم ديد. در نهايت آن‌ها توافق خواهند کرد.:»

آقاي ترمپ بارها تکرار کرد که در اين اجلاس با شي جين پينگ ديدار خواهد کرد، اما دولت چين تاکنون خبر اين ديدار را تأييد نکرده است.

رييس جمهوري امريکا در بخش ديگري از اين مصاحبه گفته است، چين براي کاهش فشار امريکا از طريق وضع تعرفه بر واردات آن کشور ارزش واقعي ارز خود را دست‌کاري مي‌کند.

او، گفته است:«آن‌ها مجبورند صدها ميليارد دالر بپردازند. من بر 250 ميليارد دالر کالاي چيني تعرفه وضع کرده‌ام. آن‌ها براي پرداخت اين مبالغ ارز خود را دست‌کاري مي‌کنند.»

واشنگتن و چين از حدود يک سال پيش وارد يک جنگ تجاري شده اند. دولت امريکا مي‌گويد، هدف از اين فشارها وادار کردن چين به تغيير سياست‌هاي تجاري آن کشور است. واشنگتن بر 250ميليارد دالر کالاهاي وارداتي از چين تعرفه وضع کرده و در مقابل چين نيز حدود 60 ميليارد دالر کالاهاي امريکايي را مشمول تعرفه کرده است.

مذاکرات دو کشور براي حل اختلافات تجاري در ماه مي به شکست انجاميد. امريکا چين را به نقض چندين تعهد خود متهم کرده است، اما پکن اين اتهام را تکذيب کرده است.

در يک رويداد جداگانه دو کشور توافق کردند که پيگيري اختلاف خود در مورد حقوق معنوي در سازمان تجاري جهاني را متوقف کنند. سازمان تجارت جهاني تاکنون اعلام نکرده که چرا پيگيري اين اختلاف تعليق شده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید