برشنا: زورمندان 9 میلیارد افغانی قرض‌دار هستند، قطع برق بدهکاران در کابل آغاز شد

 

شرکت برشنا، می‌گوید، شماری از زورمندان تا 2 میلیون افغانی بابت پول صرفیه برق از این شرکت بدهکار هستند و به منظور جمع‌آوری پول برق، برنامه قطع برق خانه‌های مسکونی در کابل را آغاز کرده است.

مسوولان این شرکت مدعی اند که با وجود مراجعه به خانه‌های این افراد که بیشتر زورمندان هستند، آن‌ها حاضر به پرداخت بدهکاری‌های خود نشده اند.

در نخستین مرحله قطع لین بدهکاران شرکت برشنا که روز سه‌شنبه (28 جوزا) با حضور خبرنگاران در حوزه چهارم امنیتی شهر کابل آغاز شد، مسوولان این شرکت لین برق 9 تن از بدهکاران خود را قطع کردند.
خانه‌های مسکونی حاجی کریم شاه، جنرال انور اوریاخیل، لطف الله، حاجی مقیم حاجی کرم شاه و حاجی الماس عضو پیشین مجلس نماینده‌گان در مربوطات حوزه چهارم امنیتی پولیس در جمع محلاتی شامل می‌شود که بنابر بدهکاری افراد یاد شده به شرکت برشنا، برق شان قطع شد.
خالد استانکزی رییس بخش تجارتی شرکت برشنا که ریاست هیآت مسوولان این شرکت را برای قطع لین بدهکاران صرفیه برق به عهده داشت، به خبرنگاران گفت، 5.5 میلیارد افغانی طلب‌کاری شرکت برشنا به مشتریان غیر دولتی‌اش تاکنون بلاتکلیف است.
او، گفت افرادی که در این جمع به شرکت برشنا بدهکاری دارند تاکنون حاضر به پرداخت مرحله وار بدهی شان به شرکت برشنا نشده‌اند.
آقای استانکزی، شماری ازاعضای پیشین مجلس نماینده‌گان، اعضای بلندپایه پیشین حکومت، فرماندهان جهادی و تاجران و بستگان سیاسیون ارشد را در جمع افرادی شامل دانست که برای پرداخت بدهی شان به شرکت برشنا تاکنون آمادگی نشان نداده‌اند.
او، مجموع بدهکاری مشتریان غیر دولتی شرکت برشنا را 9 میلیارد افغانی خواند که از این میان برخی بدهکاران برای پرداخت قسط وار 3.5 میلیارد افغانی اظهارمتهد شده‌اند مابقی این بدهکاری بلاتکلیف است.
این مسوول شرکت برشنا، قطع لین منازل مسکونی بدهکاران را برنامه‌ای خواند که به منظور تحت فشار قراردادن بدهکاران برای پرداخت بدهی شان به شرکت برشنا از سوی این شرکت روی دست گرفته شده است.
انجنیر عبدال‌احد رییس بخش ساحوی شرکت برشنا در کابل، به خبرنگاران گفت، برنامه قطع لین برق بدهکاران در سطح شهر کابل ادامه خواهد یافت. او، آن تعداد بدهکاران که برای پرداخت بدهی شان اعلام آمادگی نکرده‌اند را مشمول این برنامه دانست.
آقای احد، اضافه کرد که افرادی که لین برق شان قطع می‌شوند اگر دوباره به وصل کردن آن اقدام کنند از سوی شرکت برشنا به دادستانی کل معرفی خواهند شد.
پیشتر شرکت برق برشنا و دادستانی کل تفاهم‌نامه‌‌ای را امضا کردند که براساس آن مجرمین و سارقین برق پیگرد خواهند شد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید