طالبان جسدهاي سربازان کشته شده در ولايت تخار را آتش‌زده اند

نزدیکان بیست سرباز پولیس از یک ولسوالی پروان که در ولسوالی اشکمش ولایت تخار هدفِ حملات طالبان قرار گرفته بودند، ادعا کرده اند که گروه طالبان پس از آن که این سربازان را تیرباران کرده اند، اجساد آن‌ها را نیز آتش زده اند.

بسته‌گان این نیروها گفته اند، گروه طالبان جسدهای نزدیکان‌شان را پس از گلوله‌باری به آتش کشیده و به‌گونه فجیح با آنان رفتار کرده‌اند.

” سلام وطندار” به نقل از غلام فاروق و فهیم، دو تن از نزدیکان سربازان نظم‌عامه که در رویداد ولسوالی اشکمش تخار جان باخته‌اند،  گزارش کرده که آن‌ها حکایت‌ها و روایت‌های تلخی از این رویداد به‌دست می‌دهند.

فعالان مدنی و حکومت محلی پروان به منظور ارج‌گزاری به فداکاری این سربازان مراسم فاتحه و دعاخوانی برگزار کردند.

فعالان مدنی در این مراسم در حضور داشت رییس مجلس نماینده‌گان قطع‌نامه ده ماده‌یی صادر کرده و خواستار بررسی دقیق رویداد اشکمش تخار شدند.

عبدالظاهر سالنگی، از اعضای مجلس نماینده‌گان ابراز امیدواری می‌کند که این موضوع را فردا در نشست عمومی مجلس در حضور مسوولان نهادهای امنیتی به بررسی بگیرند.

برخی از عالمان دین که در مراسم فاتحه و دعاخوانی سربازان جان‌باخته اشتراک کرده‌اند می‌گویند، انسان اشرف مخلوقات است و بدرفتاری با جسدهای مسلمانان جواز شرعی ندارد.

در رویداد سه‌روز پیش در ولسوالی اشکمش تخار، 38 سرباز نظم‌عامه کشته شدند که هجده تن آنان از ولسوالی جبل‌السراجِ پروان بودند.

این بار نخست نیست که گروه طالبان به جسدهای سربازان نیروهای امنیتی بی حرمتی می‌کنند و آن‌ها را آتش می‌کشند، پیش از این نیز گروه طالبان در ولایت‌های بدخشان، بادغیس و چندین ولایت دیگر جسدهای سربازان نیروهای امنیتی را به آتش کشیده و یا بر صورت و بدن آن‌ها تیزاب پاشیده اند.

 

اشتراک گذاری:

نظر بدهید