محاکمه نفر اول داعش در آلمان

محکمه عالي شهر سيلله در ايالت زاکسن اعلام کرد روز 19 سپتامبر آينده، اولين جلسه محاکمه يک شهروند عراقي به نام ابو ولاء است که سارنوالي آلمان، وي را نفر اول داعش در آن کشور مي داند.
به گزارش اسپوتنيک، به نقل از العالم، روزنامه الشرق الاوسط در اين باره نوشت: احمد عبدالعزيز ملقب به ابو ولاء (33 ساله) در دو سال اخير به علت فعاليت به عنوان يک مبلغ افراطي به القاب متعددي مشهور شده است. طرفدارانش وي را شيخ مي نامند، اما وزير کشور ايالت راين، وي را توطئه گر خطرناک مي نامد.
روزنامه هاي آلماني، نام مبلغ تروريزم را بر وي گذاشته اند. اين در حالي است که در دادخواست اقامه شده عليه وي توسط لوي سارنوالي ، از وي با نام نفر اول داعش ياد شده است.
اين روزنامه افزود: اداره دفاع از قانون اساسي آلمان (اداره کل امنيت عمومي) از اين مبلغ با نام فرد بدون چهره ياد کرده است؛ زيرا وي چهره اش را هرگز نشان نمي دهد و همه ويديوهايي که از خطبه ها و سخنراني هايش بر روي پايگاه يوتيوب قرار گرفته است از پشت سر فلمبرداري شده اند.
لوي سارنوالي آلمان، وي را به مديريت يک شبکه تروريستي با هدف جذب جوانان آلماني براي پيوستن به گروه تروريستي داعش در سوريه و عراق و زمينه سازي براي اقدامات خشونت بار با هدف به خطر انداختن امنيت آلمان متهم کرده اند. وي همچنين به سفر محرمانه به عراق و جنگيدن به عنوان عنصر داعش، متهم شده است.
به گفته لوي سارنوال آلمان، قرار است محکمه، احمد عبدالعزيز عبدالله (ابو ولاء) ساکن شهر تونيزفورست و 4 همدست وي به نام هاي حسن سين داراي اصالت ترکيه اي و مقيم دورتموند، بوبان سين آلماني صربي الأصل، محمود واو آلماني، احمد ف ي، کامروني مقيم هلدزهايم را محاکمه کند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید