طالبان همسر يک نيروي پوليس را در بادغيس تيرباران کردند

مسوولان محلی در ولایت بادغیس تأیید کرده اند که گروه طالبان خانم یک پولیس را در روستای ” لامان” در نزدیکی مرکز این ولایت از موتر پایین کرده و تیرباران کرده اند.

عبدالغفور ملک زی، والی ولایت بادغیس با تأیید این خبر به “دویچه وله” گفته است: «او، به ساحه‌یی که از منطقه لامان دورتر است و تحت کنترل دولت است، به آنجا می‌رفت که طالبان او را از موتر پایین کرده و گفته که شوهرت در پولیس است.»

به گفته یک عضو شورای ولایتی بادغیس، روستای لامان حدود ۴۰ کیلومتر از قلعه نو فاصله دارد و در امتداد راهی موقعیت دارد که هرات را به قلعه نو متصل می کند.

بهاوالدین قادسی، عضو شورای ولایتی بادغیس گفته که کشتن اعضای خانواده نیروهای امنیتی و یا کارمندان دولت تأثیر منفی بر روحیه این نیروها و یا خانواده های آن‌ها دارد.

«این یک تأثیر منفی برکسانی که در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی هستند می‌گذارد.»

او خواستار مجازات عاملان چنین قضایا شد: «چنین افرادی تا کنون اگر به چنگال قانون هم افتاده اند به شکلی از اشکال یا تبادله و یا آزاد شده اند. برای همین آن‌ها جرأت پیدا کرده اند که در نزدیک‌ترین مناطق شهر چنین اعمالی را انجام دهند.»

ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان یکی از ولایت‌های ناامن محسوب می شود. آقای قادسی گفته است که از ماه حمل به این سو این ولایت ناامن تر شده است. این ولایت دارای شش ولسوالی است. قادسی می‌گوید که از جمله ولسوالی مرغاب، جوند، آبکمری، قادس و مقر و حتا قلعه نو، مرکز این ولایت، ناامن است و جنگ جریان دارد.

گروه طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند. اما بنا بر گزارش‌ها تا کنون بارها اعضای خانواده نیروهای امنیتی در مناطقی از افغانستان توسط طالبان به دلیل همکاری با دولت کشته و یا اسیر شده اند.

 

اشتراک گذاری:

نظر بدهید