دو مامور پولیس در بامیان بر یک زن تجاوز جنسی کردند

پولیس در ولایت بامیان، گفته است که دو تن از ماموران پولیس این ولایت، پس از تجاوز جنسی بر یک زن از ساحه فرار کرده اند که به دنبال آن‌ها است.

محمد صادق مرادی فرمانده پولیس بامیان روزچهارشنبه(23 اسد) در نشست خبری گفت که فرمانده تولی قرارگاه و فرمانده جلب و جذب، در روز دوم عید قربان در داخل ساختمان فرماندهی پولیس این ولایت بر یک زن  به تجاوز جنسی کرده اند.

آقای مرادی، با تایید وقوع این قضیه گفت: “‌من در روز دوم عید به ولسوالی یکاولنگ نمبر۲ برای عیدی خانه شهدا و همچنان بررسی وضعیت امنیتی رفته بودم و هنگامی که خبر شدم، یک هیآت را موظف ساختم که این قضیه را به شکل بی‌طرفانه بررسی نماید.”

او، گفت که این زن جوان تحت توقیف پولیس قرار دارد. اما دو فرمانده نظامی فراری می‌باشند، تلفون‌های شان خاموش است و مورد پیگرد پولیس قرار دارند.

از سویی‌هم بسیاری ازکاربران رسانه‌های اجتماعی این رویداد اخلاقی را به شدت محکوم کرده و خواهان مجازات عاملان آن شده اند.

کاربران این صفحات نوشته اند که نیروهای امنیتی محافظ جان و مال مردم اند و باید آنان خدمت‌گار مردم باشند.

با این حال، فعالان حقوق زن تاکید می‌کنند که این قضیه به صورت بی طرفانه و جدی مورد بررسی قرار گیرد و باید عاملان آن مجازات گردند.

فاطمه، یکی از فعالان حقوق زن به “دویچه وله” گفته است: “ما از حکومت و اداره‌های عدلی و قضایی می‌خواهیم که این قضیه را به صورت بی‌طرفانه و جدی بررسی نمایند و عاملان مرتکب جرم را مجازات کنند.”

این در حالیست که در سال ۱۳۹۶ خورشیدی شش نفر از نیروهای امنیتی به‌شمول دو مقام امنیتی این ولایت به خاطر «فساد اخلاقی» و «رشوت» از سوی بخش جنائی قومندانی امنیه بامیان دستگیر و به سارنوالی معرفی شده بودند.

آزار و ازیت جنسی زنان در اداره‌های حکومتی تازه‌گی ندارد و تاکنون ده‌ها مورد شکایت از این دست رسانه‌یی شده است، اما کمترعاملان خشونت و ازیت جنسی زنان مجازات شده اند.

 

اشتراک گذاری:

نظر بدهید