منابع امنيتي: صدر ابراهيم وزير دفاع طالبان در يک حمله هوايي کشته شد

منابع امنیتی ادعا دارند که صدر ابراهیم وزیر دفاع خودخوانده گروه طالبان و رییس کمیته نظامی این گروه، در یک حمله هوایی نیروهای خارجی در جنوب کشور کشته شده است.

منابع امنیتی اعلام کرده‌اند که وزیر دفاع و رییس کمیته نظامی طالبان در ولایت کندهار کشته شده است. ولی این منابع، زمان دقیق حمله بر او را مشخص نکرده‌اند.

به گفته این منابع، وزیر دفاع خودخوانده گروه طالبان در دشت بوم منطقه‌‌یی در میان ولسوالی‌های شاولی‌کوت و خاک‌ریز کندهار در نتیجه یک حمله هوایی نیروهای ماموریت  حمایت قاطع کشته شده است.

این منابع افزوده‌اند که رییس کمیسیون نظامی گروه طالبان هنگامی مورد حمله قرار گرفته که در یک موتر “بایفور” سوار بود و می‌خواست به پاکستان برود.

منابع تاکید کرده که در این حمله 10 تن از محافظان صدر ابراهیم نیز کشته شده‌اند.

اما؛ گروه طالبان ادعای کشته شدن صدر ابراهیم را رد کرده‌اند. قاری یوسف احمدی یکی از سخن‌گویان نام نهاد این گروه گفته است که وزیر دفاع این گروه زنده است.

همچنین، نیروهای حمایت قاطع نیز در این مورد چیزی نگفته اند.

قابل یاد آوری است که صدر ابراهیم باشنده اصلی منطقه ساروان ولایت هلمند است و در دوران گروه طالبان نیز سمت ریاست کمیسیون نظامی این گروه را برعهده داشت.

خبر کشته شدن صدر ابراهیم در حالی منتشر شده که مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان در قطر به مرحله نهایی رسیده و قرار است دو طرف تا چند روز آینده توافق‌نامه صلح را امضا کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید