اتاق تجارت: برخورد حکومت با سرمايه‌گذاران نگران کننده است

اتاق تجارت و صنايع تاکيد مي‌کند که عملکرد حکومت در برخورد با بيش‌تر سرمايه‌گذاران پذيرفتني نيست و اين کار سبب فرار سرمايه گذاري‌ها از کشور مي‌‎شود.

مسوولان در اتاق تجارت و صنايع با ابراز از برخورد حکومت با سرمايه گذاران مي‌گويند، درحالي که بازرگانان ميليون‌ها دالر به حکومت ماليه مي‌پردازند، اما هنوز هم بيش‌تر آنان در زندان‌ها به سر مي‌برند.

خانجان الکوزي، معاون اين نهاد، مي‌گويد: «امنيت تجارت را دولت نمي‌گيرد و خود تجار امنيت شان را مي‌گيرند و تا 25 در صد عوايد شان را در بخش امنيت مصرف مي‌کنند و سالانه ميليون‌ها دالر به دولت ماليه مي‌پردازند و اين کار براي ما نگران کننده است.»

حاجي نجيب‌الله دلاورعرب، يک بازرگان و مشاور پيشين مجلس سنا  که به اتهام همکاري با گروه‌هاي هراس افگن بازداشت شده بود، بي‌گناه شناخته شده و از زندان آزاد شده است.

آقاي دلاور، نزديک به سه ماه پيش از سوي امنيت ملي به اتهام همکاري با گروه‌هاي هراس افگن بازداشت شد. به همين منظور شماري از بازرگانان در يک گردهمايي نسبت به برخورد نامناسب حکومت با بازرگانان انتقاد مي‌کنند.

خان محمد باز، يک تن از بازرگانان کشور، مي‌گويد: «درتاريخ کشور سرمايه گذار هميشه قرباني داده است و کار کرده فابريکه جور کرده واردات کرده، اما بيشتر به تجاران اتهامات بي اساس زده مي شود.»

درهمين حال، آقاي دلاور، نيز خواهان، اعاده حيثيت از جانب حکومت شده و تاکيد دارد که پرونده وي بايد به‌گونه جدي بررسي شود.

آقاي دلاور، مي‌گويد: «74 روز پيش از دفترم بازداشت شدم و شواهد و مدارک وجود نداشت و ثابت شد که هيچ جرمي نداشتم و تنها تجارت داشتم و قضيه تنها يک پليت موتر بود که در دو موتر استفاده شده بود و درکنده ترافيک نيز ثبت بود موضوع من بايد جدي تعقيب شود.»

با اين همه اين بازرگانان تاکيد مي‌ورزند که اگر حکومت به پرونده‌هاي بازرگانان رسيده‌گي جدي نکند، سرمايه‌هاي شان را به بيرون از کشور انتقال خواهند داد و اين کار روي اقتصاد کشور تأثيرات ناگواري به‌جا خواهد گذاشت.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید