فرمانده عمومی ناتو در آسیای میانه: طالبان با قاطعیت سرکوب خواهند شد

فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در آسیای میانه از قول اردوی شاهین در شمال کشور دیدار کرده است.
جنرال مک‌کینزی فرمانده عمومی نیروهای ناتو در آسیای میانه روز گذشته (19 سنبله) در دیدار با تورنجنرال ولی محمد احمدزی فرمانده قول اردوی 209 شاهین گفته که حمایت ناتو از نیروهای افغان بیشتر تقویت می‌شود.
قول اردوی شاهین با نشر اعلامیه‌ای در این مورد گفته که این دیدار در کمپ مارمُل در شمال کشور انجام شده و دو طرف روی حمایت نیروهای امنیتی افغان، مسایل امنیتی و انتخابات پیشرو بحث و گفتگو کرده‌اند.
جنرال مک‌کینزی، بیان داشته که نیروهای ناتو همکاری خود را با نیروهای افغان در تمامی عرصه‌ها به ویژه سرکوب هراس افگنان به منظور زمینه سازی برای برگزاری انتخابات بیشتر می‌کنند.
او ضمن اشاره به تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر توقف مذاکرات صلح با طالبان، گفته که موقف ایالات متحده امریکا و ناتو در قبال تروریستان طالب تغییر کرده و این گروه به شدت و قاطعیت سرکوب خواهند شد.
بر بنیاد اعلامیه، ولی محمد احمدزی فرمانده قول اردوی شاهین نیز گفته که نیروهای امنیتی افغان با حمایت همکاران بین المللی ضربات شدیدی را بر هسته‌های تصمیم گیری طالبان وارد و میکانیزم تحرک دشمن را بصورت اساسی مختل کرده است.
همچنین آقای احمدزی تاکید کرده که نیروهای امنیتی در شمال کشور متعهد اند تا در همکاری با نیروهای ناتو، زمینه بهتر را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فراهم می‌سازند تا مردم سر نوشت سیاسی شان را تعیین کنند.
این در حالی است که دو روز پیش جنرال اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان نیز در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور بر تقویت حمایت از نیروهای امنیتی افغان تاکید کرده بود.
آقای میلر افزوده بود که نیروهای ناتو در افغانستان به صورت کامل آماده اند تا همکاری‌های شان را در میدان‌های نبرد از نیروهای افغان بیشتر سازند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید