ابوبکر البغدادي رهبر داعش در شمال‌غرب سوريه کشته شد

رسانه‌های بین المللی به نقل از دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا گزارش کردند که ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش در عملیات نیروهای امریکایی در سوریه کشته شده است.

رییس جمهوری امریکا روز یکشنبه (۵ عقرب) در یک کنفرانس خبری در قصر سفید کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش را تأیید کرد. او، گفته که ابوبکر بغدادی در عملیات شنبه شب نیروهای امریکا در شمال‌غرب سوریه کشته شد.

دونالد ترمپ گفته که البغدادی از چندین سال به‌این‌سو تحت تعقیب امریکا قرار داشت. او، همچنان گفته است که نباید اجازه داده شود ،تا تروریستان خواب آرام داشته باشند.

چندین رسانه خبری امریکا به‌شمول نیویارک تایمز، سی ان ان و نیوزویک قبلاً گزارش دادند که بغدادی در ولایت ادلب کشته شده است.

در همین حال قصر سفید گفته بود که دونالد ترمپ رییس جمهوری ایالات متحده امروز سخنرانی مهمی ایراد می‌کند.

رییس جمهور ترمپ در توییترش نوشته بود که “یک رویداد بسیار بزرگی اتفاق افتاده است.”

از سوی دیگر نهاد نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گفته بود که چرخ‌بال‌های ایالات متحده، نیروها را در یک منطقه ادلب دیستانت کرده جایی که افراد وابسته به داعش حضور داشتند. این نهاد گفته است که در این عملیات نُه نفر به‌شمول یک رهبر ارشد داعش کشته شده‌اند.

ایالات متحده قبلاً جایزه ۲۵ میلیون دالری را برای اطلاعاتی که منجر به گرفتاری بغدادی شود اعلام کرده بود. بغدادی پس از پنج سال برای اولین بار در ماه اپریل در یک ویدیو ظاهر شده بود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید