کابل شهر بي‌پرسان!

جرم و جنایت در شهر کابل و اطراف آن بیش‌تر شده است، نیرو های امنیتی و دفاعی مناطق خطرناک را می‌شناسند، اما تدابیر شان در آن مناطق ضعیف است چون، در آن جاها قتل، کشتار و دزدی فراوان است.
چند روز پیش چنین گزارشی از رسانه‌ها نشر شد و حاکی بود که گراف جرایم در شهر کابل بالا رفته است. اما امروز در شهر کابل در مرکز شهر در دوصد متری ارگ مردی مسلح بالای دو نفر حمله کرد. گفته می‌شود جنگ مغلوبه صورت گرفته بود و در نتیجه این جنگ یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شد و به شفاخانه منتقل گردید، گفته می‌شود قاتل بازداشت شده است.
چندی پیش در نزدیکی‌های کوته سنگی، مردان مسلح فرمانده پولیس بادغیس را که برای رخصتی به کابل آمده بود به رگ‌بار بستند و او را با یک محافظش به شهادت رسانیدند.
این ها جرایمی اند که در برابر چشمان مردم صورت می‌گیرد ولی صد ها جرم دیگر تنها در دفاتر ثبت اند و مجرمین یا فراری اند و یا هم در چنگال قانون گرفتار اند.
سوال اینجاست که چرا نیرو های کشفی و امنیتی دست به کار نمی‌شوند، تا مناطق خطرناک شهر را با دقت کنترل کنند؟
این ضعف و کم کاری‌ها به قیمت جان عزیزانی تمام می‌شود که خود شاغل دولت اند و در یکی از نهاد های دولتی، امنیتی و یا دفاعی به مردم و کشور شان خدمت می‌کنند و یا هم مردم عادی هستند که به دلایلی مورد تعدی و تجاوز مسلحانه قرارمی گیرند.
مردم کابل در این روز ها شاکی از وضعیت جاری هستند و باور دارند که ناروشن بودن وضعیت انتخابات به نوعی در بد امن شدن شهر تأثیرات خودش راداشته است و دارد.
منسوبین به نحوی روزگذرانی می‌کنند و این عدم توجه و دقت در وظایف، جسارت جانیان، مجرمین، دزدان و شبگردان کوچه‌ها را بیش‌تر کرده است.
مردم در بسیاری از کوچه و پس کوچه‌ها از ترس دزدان و جیب برانی که با دیده درایی و وقاحت شبانه در برابرت ظاهر می‌شوند و با اسلحه تهدیدت می‌کنند تا داشته‌هایت را تسلیم شان کنی، به تنگ آمده اند.
بهتر است مسوولان امور به نگرانی‌های مردم توجه کنند. بیداری و هوشیاری نیروهای امنیتی و دفاعی در این خصوص مهم است و می‌تواند در جلوگیری از ترور، قتل و دزدی و انواع جرایم دیگر تأثیر گذار باشد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید