طالبان یک استاد دانشگاه کابل را به قتل رساندند

فرماندهی پولیس ولایت بغلان تایید کرد که افراد گروه طالبان یک استاد دانشگاه کابل را در ولایت بغلان به شهادت رسانده‌اند.
جاوید بشارت، سخن‌گوی فرماندهی پولیس بغلان به رسانه‌ها گفته که این رویداد روز سه‌شنبه (14 عقرب) در منطقه همت‌خیل ولسوالی بغلان مرکزی رخ داده است.
آقای بشارت همچنان گفته که استاد عزیز احمد پنجشیری استاد دانشگاه کابل، روز گذشته از ولایت کندز به طرف بغلان در حرکت بود که از سوی طالبان ربوده شد و پولیس بغلان، چاشت روزچهارشنبه، جسد آقای پنجشیری را پیدا کرده است.

وزارت تحصیلات عالی نیز کشته شدن این استاد دانشگاه کابل را تایید کرده است. گروه طالبان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده است. در همین حال داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، این اقدام طالبان را محکوم کرده است.
در اعلامیه دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی به نقل از داکتر عبدالله آمده:” با شهادت استاد پنجشیری، افغانستان یکی از شخصیت‌های اثرگذار، دانشمند و آگاه خود را از دست داد. بدون شک، شهادت استاد پنجشیری یک ضایعۀ جبران‌ناپذیر و باورنکردنی بود. تروریستان با شهیدساختن این چهرۀ علمی و فرهنگی کشور، باردیگر دشمنی‌شان را با علم، دانش و آگاهی به نمایش گذاشتند”.
ریاست اجرایی گفته است که استاد پنجشیری، یک باستان‌شناس و تاریخ‌نگار شهیر افغانستان بود و خدمات ارزش‌مندی در راستای پاسداری از میراث فرهنگی و تاریخی کشور به‌جا گذاشته است.

 

اشتراک گذاری:

نظر بدهید