داکتر عبدالله در دیدار با تادامچی یاماموتو؛ نامه یوناما عنوانی يك كمشنر کمیسیون انتخابات، احساسات قومی و مذهبی را تحریک کرده است

گزارش‌ها می‌رساند که دیدار دیروز داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت با تادامچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان خيلي جدي بوده است. یک منبع نزدیک به حکومت به شرط افشا نشدن نام‌اش به روزنامه آرمان ملی گفت که در این دیدار داکتر عبدالله نگرانی‌های جدي خود از اقدامات اخیر و سهل انگاري‌هاي غيرمعمول نهاد يوناما در پیوند با پاک‌سازی و بازشماری آرا را ابراز کرده و توصيه‌هاي اخير سازمان ملل راپيرامون اين كه گذاشته شود، اول پروسه بازشماری پیش برود بعد به موارد باطل شدن چهار مورد اعلام شده نامزدان پرداخته شود را مخالف طرزالعمل مربوط و سبب مغشوش شدن پروسه عنوان کرده است.

آقای عبدالله همچنان در باره نامه منسوب به یوناما عنوانی يكي از كمشنران وضاحت خواسته و فرستادن چنین نامه‌هایی آن‌هم با استناد به معلومات ناقص و با چنین لحنی را در وضعیت حساس کنونی افغانستان نادرست عنوان کرده و آن را مسبب پیامدهای منفی دانسته که احساسات قومی و مذهبی مردم را تحریک کرده و جریحه دار ساخته است که با نفس ماموریت سازمان ملل متحد در تضاد واضح قرار دارد.

به نقل از این منبع، داکتر عبدلله به نمایندهملل متحد گفته است که اين گونه عملکردها و نظریات شما جداً به اعتبار سازمان ملل متحد صدمه خواهد زد و برای افغانستان خطرناک و بحران آفرین خواهد بود. ضمناً رییس اجرایی گفته است که تیم او تحرکات دیپلماتیک و موضع‌گیری‌های تمامی شرکا و دست اندرکاران مسایل مربوط به انتخابات را زیر نظر دارد، زیرا دوبارمردم افغانستان قربانی تقلب بوده و در این انتخابات به هیچ طرف و گروهی به هیچ صورت چنین اجازه یی را نخواهد داد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید