در واکنش به آزادسازی انس حقانی وانفجار دیروز در کابل

یک شاهدعینی: اگر مریم غنی و طارق غنی در حادثه دیروز کشته می‌شدند آنگاه اشرف غنی از دل مردم افغانستان با خبر می‌شد و می‌فهمید که آزادسازی تروریستان یعنی چه هراس افگنان در پاسخ به رهایی انس حقانی و دوتن دیگر از اعضای شبکه حقانی که به وسیله حکم اشرف غنی و به درخواست رییس جمهوری امریکا صورت گرفت، موتری مملو از بم را در ناحیه پانزدهم شهر کابل و در نزدیک وزارت داخله کشور، انفجار دادند که به اثر آن حدود چهارده تن کشته و زحمی شدند.

به گزارش خبرنگار آرمان ملی، این انفجار روزچهارشنبه ساعت 7:25 دقیقه‌ی صبح رخ داد که سبب تخریب چندین واسطه نقلیه و خانه‌های مردم گردید. این درحالی است که رییس جمهور غنی روز سه‌شنبه یعنی یک روز پیش از وقوع انفجار اعضای خطرناک شبکه حقانی را از بند آزاد کرد که آن‌ها در بسیاری از رخدادهای خونین در شهر کابل دست داشتند و مسوول قتل صدها تن از شهروندان افغانستان استند.

پیش از انفجار دیروز، برخی از آگاهان و شهروندان کابل در برابر آزادسازی سه تن از اعضای شبکه حقانی واکنش های تند نشان دادند. آرزو که خودش را آموزگار معرفی کرد به خبرنگار آرمان ملی گفت که اگر مریم غنی یا طارق غنی فرزندان اشرف غنی که در امریکا بسر می برند در این رخداد کشته می شدند آنگاه غنی از دل مردم افغانستان خبر می‌شد و می‌فهمید که آزادسازی آدم کشان یعنی چه. به همین گونه عنایت شریف یکی از آگاهان سیاسی گفت که اساساً آزادسازی اعضای باند تروریستی شبکه حقانی که وابسته به استخبارات پاکستان است با تأمین صلح در افغانستان هیچ رابطه‌یی ندارد و در این آزادسازی تنها ترمپ رییس جمهوری امریکا در انتخابات آینده ریاست جمهوری آن کشور ذینفع خواهد بود.

او، گفت که در آزادسازی این سه تروریست هیچ تضمینی از پاکستان و امریکا گرفته نشده است و تنها غنی از ترس امریکا تن به این ذلت داده است وتروریستان بلافاصله پاسخ این خوش خدمتی غنی را دادند. قابل ذکر است که در این رخداد غم‌انگیز دو دانش آموز مکتب به نام‌های دنیا و حدیث فرزندان عبدالصبور صمدی شهید شدند و دو کودک دیگر زحمی گردیدند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید