وزارت معارف ادعای آزار جنسی کودکان دانش‌آموز در لوگر را رد کرد

وزارت معارف افغانستان، ادعاها در یک گزارش مبنی بر آزار جنسی بیش از  500 دانش آموز مکتب در ولایت جنوبی لوگر را رد کرد.
روزنامه بریتانیایی گاردین در یک گزارش تازه ادعا کرده که بیش از 500 دانش‌آموز مکتب در ولایت لوگر از سوی معلمان، سر معلمان و مقام های محلی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
در این گزارش که با چند دانش آموز قربانی سوء استفاده ای جنسی گفت‌وگو شده، آمده است که دستکم در شش مکتب، معلمان در کتابخانه مکان‌های مخفی ایجاد کرده و به آزار جنسی کودکان پرداخته‌اند.
وزارت معارف اما در موضع گیری ابتدایی، ادعاها در این گزارش را بی‌اساس دانسته می‌گوید، امکان ندارد که در مکاتب از کودکان دانش‌آموز سوء استفاده جنسی صورت بگیرد.
نوریه نزهت سخن‌گوی وزارت معارف به رسانه‌ها گفته که ایجاد فضای خلوت در مکاتب که معلمان بتوانند در آن از دانش‌آموزان سوء استفاده جنسی کنند، امکان ندارد.
با وجود این، خانم نزهت تصریح کرد که وزارت معارف پس از بررسی میتودولوژی(روش تحقیق) که در گزارش گاردین به کار رفته است، ادعای آزار جنسی دانش آموزان را بررسی خواهد کرد.
ادعاهای آزار جنسی کودکان دانش آموز در مکاتب و محلات آموزشی و فرهنگی بی پیشینه نبوده است. یک ماه پیش نیز ادعای آزار جنسی کودکان در یک مسجد در قندوز خبر ساز شد. پیش از این نیز موارد از این دست خبر ساز شده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید