وزارت دفاع: صدها تروریست داعشی با اعضای خانواده‌های شان به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که تنها در دو هفته گذشته صدها تروریست داعشی در ولایت ننگرهار همراه با اعضای خانواده‌های شان به نیروهای امنیتی تسلیم شده‌اند.
وزارت دفاع ملی، روز جمعه (25 عقرب) با نشر خبرنامه‌ی گفته است که در تازه‌ترین مورد، ده‌ها تروریست داعشی دیگر با اعضای خانواده‌های شان در ولایت ننگرهار به نیروهای ارتش ملی تسلیم شده‌اند.
در خبرنامه آمده که این تروریستان شب گذشته در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به نیروهای ارتش ملی تسلیم شدند.
در خبرنامه آمده:”در ادامه عملیات‌های کوبنده و فشارهای نظامی نیروهای ملی دفاعی و امنیتی بالای تروریست‌ها در ولسوالی اچین ننگرهار، این بار 82 جنگجوی داعشی با 51 زن و 96 کودک در منطقه مومند ولسوالی اچین ننگرهار شب گذشته به اردوی ملی تسلیم شدند”.
خبرنامه افزوده که از نزد تسلیم شده‌ها، 69 میل کلاشینکوف، 5 قبضه تفنگچه، 40 بم دستی، 110 شاجور و سه پایه مخابره به دست آمده است.
وزارت دفاع ملی گفته است که از دو هفته بدین سو تا اکنون 542 تروریست داعشی با اعضای خانواده‌‌های شان به نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در ولایت ننگرهار تسلیم شده‌اند.
این وزارت تاکید کرده که در قبال داعشیان تسلیم شده که تعداد زیادشان جنگجویان پیشین طالبان هستند، مطابق قوانین نافذه دولت جمهوری اسلامی افغانستان، تصمیم گرفته خواهد شد.
بر اساس معلومات منبع، یک تعداد از داعشی‌ها فرار کردند که نیروهای افغان در تعقیب آنهاست که در هرجایی دست به ایجاد وحشت و دهشت بزنند نابود خواهند کرد.
وزارت دفاع ملی گفته که تروریست‌ها دیگر راه ندارند یا تسلیم شوند و‌‌ یا هم نیروهای ملی دفاعی و امنیتی نابودشان خواهند کرد.
این وزارت گفته که عملیات‌ها علیه گروه‌های تروریستی به شدت ادامه دارد که نیروهای افغان در تمام جبهات نبرد در حال پیشروی قرار دارند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید