سکوت در مقابل بی عدالتی مرگ است، اما ما تا هنوز زنده‌ایم

احمد سعیدی

نه تنها فرزندانم، بلکه تعداد زیادی از دوستان بار بار به من گفته و می‌گویند خاموش باش دیگر در رسانه‌ها منتقدانه صحبت نکن به اصلاح مردم عام شوله خود را بخور و پرده خود را بکن ترور می‌شوی کمی به خود رحم کن اما…

ناله را هرچند مي‌خواهم كه پنهان سر دهم
سينه مي‌گويد كه من تنگ آمدم فرياد كن

تا چه وقت روزی نیست که در کشور ما کسی کشته نشود روزی نیست مادری به سوگ فرزند دل‌بندش فریاد نزند، تا چه وقت چرا برای چه هر روز شاهد این همه درد و رنج و ادامه این وضعیت بحران زا باشیم، تا چه وقت با شعارهای میانتهی و وعده‌های چرب و نرم دروغین که مذاکره می‌کنیم صلح می‌آوریم  تا چه وقت باور کنیم با تقدس‌هاي جعلي، بي‌محتوا و فریبنده تا چه وقت خارجی‌ها ما را تعین سرنوشت کنند، اگر ما مردم افغانستان به خاطر تحقق عدالت همگرایی مبارزه نکنیم سرزمین ما تبديل به مردابي ايستاده خواهد شد كه در آن زالوهاي مقدس نمای جلوه نمایی کنند زالوهای كه فقط با خون انسان تغذيه رشد و نمو می‌کنند اين زالوهای مقدس نما و قدرت طلب فقط با ويتامين تعظيم‌ها و باورهای بی مورد من و تو با گذشت هر روز چاق و فربه مي‌شوند.

نا امنی‌ها و مداخلات بیگانه‌گان را همه می‌دانند بیکاری و نتایج نا معلوم انتخابات ریاست جمهوری را نگاه کنید چقدر خجالت آور است با گذشت دو ماه نتیجه یک انتخابات یک و نیم میلیونی اعلام نمی‌شود نه شرمی وجود دارد و نه حیای در میزهای مدور یک دیگر را دشنام می‌دهند.

کار به جای رسیده که دزد هم خدا می‌گوید و صاحب خانه اهم، از طرف دیگر  تعدادی هنوز مانند  جغد در شاخی نشسته دمک و سرک می‌زنند، خداوند عاقبت اين جغدهای دم بریده را بخیر کند.

یک تعداد بی شرمانه و خائنانه تعصبات قومی و زبانی را دامن می‌زنند تلاش دارند، تا اقوام با هم برادر افغانستان را علیه یک دیگر قرار دهند و بجنگانند بدون تردید امروز اکثر مردم افغانستان مانند چوب سوخت قربانی سیاست‌های نا عاقبت اندیشانه خود خواهان و جا طلبان گردیده اند، مردم اعوام گناهی ندارند تنها قربانی اند.

مي‌گويند كه ماهي از سر مي‌گندد نه از دم، بيائيد اين سرهاي گنديده را اگر قابل علاج است معالجه كنيم و گرنه این دم‌ها را بریده دور بي‌اندازيم تا كل جامعه از گند  این‌ها در امان باشند.

اگر وضعیت همین طور ادامه یابد باور داشته باشید که روزی خواهد رسید و دیری نخواهد گذشت که حیوانات برای تحقیر یک‌دیگر بگویند (ای آدم )

اشتراک گذاری:

نظر بدهید