آصف جلالی کمدین مشهور کشور درگذشت

محمدآصف جلالی، بازیگر سینما، طنزپرداز و کمیدین مشهور و سرشناس کشور روز چهارشنبه (11جدی) در کابل درگذشت.

شهروندان و حکومت افغانستان درگذشت این کمیدین مشهور کشور را ضایعه‌ی بزرگ خوانده و به خانواده و جامعه فرهنگی افغانستان تسلیت گفته اند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، با نشر اعلامیه‌ی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفته و افزوده است که او با برنامه‌های کمیدی خنده بر لبان مردم می‌ آفرید و از این طریق در اصلاح جامعه تلاش می‌ورزید.

صابر مهمند، سخن‌گوی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان تایید کرد که این طنزپرداز افغانستان وفات کرده است.

نی، نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان با نشر اعلامیه‌ ای، ضمن تسلیت به خانواده‌ی مرحوم جلالی، درگذشت او را ضایعه‌ی بزرگ برای خانواده‌ی رسانه‌ای کشور می‌داند است.

سید منصور رحمانی رییس اداره تیاتر کشور گفته که آقای جلالی به دلیل ایست قبلی، روز چهارشنبه (11 جدی) در شهر کابل درگذشته است.

مرگ این طنزپرداز معروف به «کاکا آصف»، شهروندان کشور را که برنامه‌های کمیدی او را از طریق شبکه‌های تلویزیونی نشر می‌شد، بیینده بودند، افل‌گیرکرده و تعدادی زیادی، با ابراز تأثر ازدرگذشت وی در شبکه‌های اجتماعی از او، یادبود نمودند.
آصف جلالی در سال 1957میلادی در ولایت کاپیسا متولد شد. او از تخنيکم دانشگاه کابل فارغ شده و از سال‌ها پیش مصروف کارهای هنری بود.
او اولین بار در نمایشنامه‌های رادیو تلویزیون به تمثیل پارچه‌های نمایشی پرداخت و هجده پارچه نمایشی را در رادیو و تلویزیون افغانستان اجرا کرد.
آصف جلالی همچنان در چند فلم سینمایی هم نقش‌ بازی کرده که می‌توان از جمله نقش آفرینی او درسریال پر بیننده بلبل، فیلم کمیدی میرک، فلم کمدی زمونژ مکتب و فلم هنری درد نام برد.
آصف جلالی ازدواج کرده و دارای پنج فرزند سه پسر و دو دختر می‌باشد.
او در برنامه‌های تلویزیون‌های مختلف از جمله شبخند و  خنده بازار حضور موفق داشت.

لطیف احمدی، کارگردان فلم که زمانی همکار جلالی بوده است، گفته که او از ۱۳ ساله‌گی کار هنری خود را شروع کرده بود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید