سخنگوي حزب جنبش: اشرف غني ما را نوکر خود فکر نکند

سخنگوي حزب جنبش اسلامي افغانستان با اشاره به اين که هر تصميم جنرال دوستم در افغانستان تحول آور است، مي‌گويد که اشرف غني نبايد”مارا نوکر خود فکر کند”.
به گزارش خبرگزاري جمهور؛ بشير احمد ته‌ينج که در همايش بزرگ مردم جوزجان در حمايت از ايتلاف ملي نجات افغانستان صحبت مي کرد، گفت که اين همايش سرآغاز پيروزي برنامه‌هاي ايتلاف ملي براي نجات مردم افغانستان مي باشد؛ زيرا به گفته وي، حکومت به مسؤوليت‌هاي خود درست عملي نکرده و مردم در بخش‌هاي مختلف دچار مشکلات شده‌اند و رهبران ايتلاف پايه‌هاي اصلاحي اين نظام را بنا خواهند گذاشت.
آقاي ته‌ينج افزود: هر تصميمي که جنرال دوستم گرفته است تحولاتي را در افغانستان رقم زده است.
او گفت: “من منحيث سخنگوي حزب جنبش پس از تشکيل ايتلاف نجات همواره با دو سوال مواجه شده‌ام. يکي اين‌که دوستم کي مي آيد؟ ديگر اين که آيا ايتلاف شما دوام خواهد کرد يا نه؟”.
ته‌ينج ادامه داد: “مي خواهم بگويم که جنرال دوستم پادشاه ساز است و به اين حکومت مشروعيت بخشيد و هيچ مانعي در برابر او نيست که در ميان مردم خود حضور پيدا نکند، بناءً برخي ملاحظات کوچکي وجود دارد ولي در آينده‌هاي نزديک شاهد حضور جنرال دوستم در ميان مردمش خواهيم بود”.
او خطاب به رييس جمهور غني گفت: “جناب رييس جمهور اگر اندکي دلسوزي به وطن و وفا به قولت داشته باشي، برو به ترکيه و از ايشان خواهش کن که جنرال صاحب به وجود شما نياز داريم بيا باهم براي مقابله با دشمنان طرح و راهکار مشترک داشته باشيم”.
سخنگوي حزب جنبش در ادامه گفت: “نيکي که جنرال دوستم به اشرف غني کرده هفت پشت گذشته اش هم نکرده و هفت پشت آينده اش هم نمي تواند؛ اگر جنرال نبود اشرف غني رييس جمهور نبود. تمام اين افتخار از يک تصميم جنرال به تو اشرف غني نصيب شده است”.
آقاي ته‌ينج بيان داشت:”سوال دومي که من به آن مواجه‌ام اين است که آيا ايتلاف نجات دوام مي آورد؟ مي‌خواهم بگويم که اين ايتلاف تصادفي به ميان نيامده است. امروز طالبان، القاعده و داعش هدف‌شان از بين بردن جنرال دوستم، محقق و صلاح الدين رباني است بنا بر اين ما دشمن مشترک داريم؛ امروز پلان‌هاي خصمانه در شمال کشور وجود دارد و اتحاد ما باعث ثبات در شمال کشور مي شود”.
او اضافه کرد: ما در ايتلاف نجات مي توانيم در انتخابات آينده به اتفاق هم بيشترين وکلاي شوراي ملي و شوراهاي ولسوالي را داشته باشيم تا در لويه جرگه تغيير قانون اساسي اکثريت را تشکيل دهيم و ما سرنوشت قانون اساسي کشور را تعيين خواهيم کرد.
به گفته وي، قانون اساسي کمبودي هايي دارد؛ “زحمت را ما مي کشيم ولي کسي به عنوان رييس جمهور 360 درجه تغيير موضع مي‌دهد و ما را منحيث نوکر فکر مي کند؛ ما مي‌خواهيم در قانون اساسي جديد اين مشکل را در قانون اساسي حل
کنيم”.
او خاطر نشان کرد که مردم افغانستان تحول مثبتي را در کشور نمي بينند. افتتاح نمايشي چند تا پروژه که تحول مثبت نيست؛ مردم افغانستان در ميرزااولنگ و ديگر نقاط کشور قتل عام مي شوند؛ معناي اين همه ناکارآمدي‌ها در چيست؟ بناءًً حکومت بايد به برنامه‌هاي که ايتلاف نجات پيشنهاد مي کند توجه جدي کند.
اين در حالي است که قراربود جنرال دوستم معاون اول رياست جمهوري در همايشي که به حمايت از ايتلاف نجات حدود يک ماه قبل در بلخ برگزار شد، اشتراک مي کرد؛ اما گفته مي شود که هواپيماي حامل آقاي دوستم در ميدان هوايي بلخ اجازه نشست دريافت نکرده و دوباره به ترکيه برگشته است.
سران ايتلاف نجات پيش از اين نيروهاي بين المللي در افغانستان خواسته اند که در قضاياي داخلي افغانستان مداخله نکنند؛ زيرا به گفته آنان، اين ايتلاف قصد براندازي نظام را ندارند و خواستار اصلاح نظام و پايان دادن به انحصار گرايي قدرت در ارگ
هستند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید