زلزله در شرق ترکیه ۱۸ کشته برجای گذاشت

 

مقام‌های ترکیه می‌گویند، زلزله ۶.۸ ریشتری در شهر اِلازیغ در شرق این کشور دست کم ۱۸ کشته و بیش از ۵۰۰ مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه گفته است، نیروهای مدد رسان از شهرهای همجوار به منطقه زلزله اعزام شده‌اند و هم اکنون در حال کمک هستند.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه نیز اظهار داشت٬ دست کم ۳۰ نفر استان الازیغ زیر آوار گرفتارند و تلاش برای نجات آن‌ها ادامه دارد.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه هم می‌گوید، ۱۳ نفر در استان الازیغ کشته شدند. دو تن از این افراد بر اثر سکته قلبی جان خود را از دست داده‌اند. همچنین پنج نفر نیز در استان مالاتیا جان خود را از دست داده اند.

اوهمچنان گفته است، ۵۵۰ نفر زخمی شده‌اند که حال ۱۱ تن از آن‌ها وخیم گزارش شده است. وزیر محیط زیست ترکیه نیز گفته است در اثر این زلزله ۳۰ ساختمان در دو استان تخریب شده‌اند.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه در توییتر خود نوشته است٬ همه اقدامات لازم برای کاستن از پیامدهای این زلزله در نظر گرفته شده است.

مرکز حوادث غیرمترقبه و اضطراری ترکیه گفته است، زمین لرزه ساعت درشهر اِلازیغ در شرق ترکیه روی داده است. همچنین دو پس لرزه به قدرت ۵.۴ و ۵.۱ نیز این منطقه را لرزانده است. اِلازیغ در ۷۵۰ کیلومتری شرق آنکارا پایتخت ترکیه قرار دارد.

کسانی که خانه و کاشآن‌هاشان را در این زمین لرزه از دست داده اند به مدارس و سالن‌های ورزشی منتقل شده‌اند. رسانه‌های ترکیه گزارش کردند که این زمین لرزه در چند شهر این کشور احساس شد و مردم ترس به خیابان رفتند.

دو زمین لرزه شدید در سال ۱۹۹۹ در ترکیه در حدود ۱۸ هزار کشته برجای گذاشت. در سال ۲۰۱۰ نیز ۵۱ تن در زلزله ۶ ریشتری در شهر الازیغ کشته شدند.

 

اشتراک گذاری:

نظر بدهید