پوليس آلمان در عمليات عليه تاجران اسلحه بقاياي انسان را کشف کرد

 

پولیس در ایالت براندنبورگ آلمان در عملیاتی ده ها میل اسلحه، ابزارهای دوره نازی ها و استخوان های انسان را کشف و ضبط کرده است. مقام ها از این عملیات به عنوان موفقیتی در مبارزه علیه تاجران بین المللی اسلحه ستایش کرده اند.

مقام های آلمان اعلام کرده اند که پولیس در عملیاتی علیه تاجران غیرقانونی اسلحه در سطح بین المللی ده ها میل اسلحه را کشف و ضبط کرده اند.

پولیس در سراسر ایالت شرقی براندنبورگ آلمان طی عملیاتی، ۳۰ میل اسلحه گرم به‎شمول تفنگچه و تفنگ و همچنین وسایل و ابزارهای نازی ها و راکت انداز نوع بازوکا از زمان جنگ جهانی دومی را کشف کرده است.

مقام های آلمان در این مورد از سوی مقام های ضد تروریزم اتریش اشاره یی به دست آورده بودند. مقام های اتریش به خریداری دو میل تفنگ    خودکار روسی نوع (اس ام گی) توسط یک مرد ۵۶ ساله از براندنبورگ اشاره کرده بودند.

میشال شتوبگن، نخست وزیر ایالت براندنبورگ، از این عملیات به عنوان نمونه یی از همکاری بین المللی و گام موفق در مبارزه علیه افراط گرایی دست راستی ستایش کرد.

او گفته: «ما اجازه نمی دهیم که افرادی با ذهنیت رادیکال اسلحه ذخیره کنند. ما در این زمینه از خود ترحم نشان نمی دهیم.»

بقایای انسانی از جنگ جهانی دوم:

براساس اعلامیه  یی که از سوی پولیس براندنبورگ نشر شده است، در این عملیات خانه ها و موترهای چهار فرد مظنون به‌شمول مرد ۵۶ ساله یی که قبلاً به دلیل نقض قانون اسلحه نزد پولیس شناخته شده بوده است، مورد تلاشی قرار گرفته اند.

پولیس در این عملیات ده ها میل اسلحه، مقدار زیادی مهمات و همچنین وسایل و ابزارهای نازی ها به‌شمول یک عقاب فلزی در بالای صلیب شکسته یا نماد نازی ها را کشف کرده است.

در تلاشی خانه های دو فرد مظنون دیگر ماشین دار و همچنین راکت انداز نوع بازوکا از زمان جنگ جهانی دوم و چندین نارنجک به دست آمده است.

در این تلاشی ها استخوان های انسان نیز یافت شده است و مقام ها به این باورند که این استخوان ها از کسی است که احتمالاً در جریان جنگ جهانی دوم جان باخته بوده است.

همه چهار فرد مظنون ابتدا بازداشت شدند، اما بعد از «اعترافات گسترده» آزاد شدند. تحقیقات علیه این چهار تن ادامه دارد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید