سکهـ هاي افغانستاني قرباني جنگ هاي نيابتي!

 

هیچ کسی در این کشور در امان نیست، همه به نحوی آماج حمله سیاه ترین دسته های تروریست و دهشت افگنی قرار می‌گیرند که در دامان کشوری دهشت افگن پرور و تروریست زا، ایجاد، پرورش و آموزش دیده اند و از همانجا با برنامه آنان، برای قتل و کشتار و ویرانی به افغانستان فرستاده می‌شوند.

تروریست های جنایت پیشه دیروز عبادتگاه هموطنان سکهـ‌ ما را که بی آزار ترین شهروندان این کشورند، در شهر کابل، آماج قرار دادند و بیست و هفت تن از آنان را به قتل رسانیدند. این کشتار توسط گروه حقانی انجام یافته است که شاخه‌یی از طالبان می‌باشد.

این کشتار غیر انسانی و دهشت افگنانه، جنایت ضد بشریست و باید عوامل و سازمان دهنده‌گان آن به زودی شناسایی و به دادگاه سپرده شوند. پس از حمله انتحاری طالبان در شهر جلال آباد در میان جمعیتی از شهروندان سکهـ ما، این دومین واقعه علیه سکهـ ها در افغانستان می باشد که در آن تلفات بیشتری صورت گرفته و کشتار دسته جمعی تلقی می گردد. محتمل است که این حمله با انگیزه از کشته شدن تعدادی از مسلمانان در اواخر سال گذشته در دهلی جدید در جریان یک مظاهره اعتراضی، پیوندی داشته باشد ولی ازنظر حکومت و مردم ما محکوم است و یک جنایت نابخشودنیست.

واقعیت این است که افغانستان از دیر زمانی در آتش جنگ نیابتی می‌سوزد که با مردم و حکومت ما پیوندی ندارد. اما با همه اینها مردم ما و به ویژه هندو باوران ما معتقدند که حکومت در محافظت از آنان سهل انگاری کرده و در حراست از زنده گی، جان و مال آنان کوتاه آمده است.

بیش از سی سال است که هندو ها وسکهـ‌ های کشور ما در افغانستان روزگار خوشی نداشته اند و هیچ چیز شان در امن و امان نبوده است. زمین و جایدادهای شان در سراسر کشور توسط افراد زورگو و قلدر گرفته شده و خودشان مورد هرگونه ظلم و تعدی قرار گرفته اند.

هزاران تن از این هموطنان ما در طی این سالیان مجبور به ترک زادگاه شان شده به کشور های دیگر مهاجرت کردند و شمار اندکی از آنان نیز که مانده اند، با قساوت و بیرحمی توسط تروریست پیشه‌گان کشته می‌شوند و زنان و کودکان شان نیز در امان نیستند.

با درد و دریغ که در این همه سالیان گذشته، نظام عدالت گر در کشور بوجود نیامده است تا داد مظلومان را از ستمگران بگیرد و حق را بر کرسی بنشاند.

ما ضمن اینکه این جنایت هولناک را محکوم می کنیم و آن را غیر انسانی می‌دانیم، باور داریم که نهاد های امنیتی مکلفیت دارند تا از این جمعیت مظلوم  در کشور نگهداری بیشتر کند و جلو مظالم بر آنان را بگیرند.

افغانستان خانه همه‌ی ماست. هر شهروند این کشور حق زنده گی مسالمت آمیز در هر کجای آن را دارد و این حق در قانون اساسی افغانستان تضمین شده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید