در حملات طالبان به پاسگاه‌هاي امنيتي در زابل و کندهار 11 دهشت افگن کشته شدند

 

وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که طالبان مسلح شب گذشته بر پاسگاه‌های امنیتی در ولایت‌های زابل و کندهار حمله کردند که پس از مقاومت شدید نیروهای امنیتی با متحمل شدن تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.

وزارت دفاع ملی، روز چهارشنبه (6 حمل) با نشر خبرنامه‌یی گفته است:” افراد گروه طالبان شب گذشته پلان حمله بالای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی را در بخش‌هایی از ولسوالی «میزان» ولایت زابل داشتند که پیش از اجرایی شدن حمله‌شان، نیروهای کشور در چارچوب حالت دفاع فعال، این حمله را دفع کردند”.

در خبرنامه آمده که در نتیجه ضربات نیروهای کشور، 8 طالب وابسته به گروپ‌های”ملا دادالله” و “ملا طاوس” کشته شدند.

در خبرنامه همچنان آمده که   دشمن بر نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در ساحه «گلوجان» در ولسوالی «میوند» ولایت کندهار حمله کرد.

خبرنامه افزوده است: ” نیروهای ملی دفاعی کشور در چارچوب حالت دفاع فعال از خود دفاع کردند که در نتیجه آن، حمله طالبان دفع شد، 3 طالب کشته و 4 طالب دیگر شان زخمی شدند”.

وزارت دفاع در خبرنامه دیگر از کشته شدن مولوی سعدالدین مشهور به “بهیر” مسوول کمیسیون نظامی طالبان برای ولسوالی المار ولایت فاریاب در درگیری با نیروهای امنیتی خبر داده است.

این وزارت روز چهارشنبه  با نشر خبرنامه‌یی گفته است: ” روز گذشته تروریستان طالب بر موقعیت‌های نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی‌های «دولت آباد» و «المار» ولایت فاریاب حمله کردند که در دفع حمله افراد گروه تلفات سنگین به طالبان وارد شد.”

در خبرنامه آمده:” نیروهای ملی دفاعی کشور بر بنیاد حالت دفاع فعال از خود دفاع کردند که در نتیجه آن مولوی سعدالدین مشهور به “بهیر” مسوول کمیسیون نظامی طالبان برای ولسوالی «المار» با چهار تروریست دیگر در ولسوالی دولت آباد کشته شدند”.

وزارت دفاع ملی همچنان گفته است که افزون بر این، شش طالب دیگر به‌شمول کاظم مشهور به “هارون” یکی از ‌”تک تیر اندازان” این گروه زخمی شده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید