تعداد مبتلايان به کرونا در کشور به 2469 نفر رسيد

 

وزارت صحت عامه اعلام کرد که با ثبت 179 مورد جديد ابتلا به ويروس کرونا در يک‌شبانه روز گذشته، مجموعي آمار مبتلايان به اين ويروس در افغانستان به 2469 نفر رسيد.

وحيدالله مايار سخن‌گوي وزارت صحت عامه کشو، روز شنبه (13ثور) در يک نشست خبري در کابل گفت که 75 مورد در کابل، 23 مورد در هرات، 18 مورد در بلخ، 16 مورد درجوزجان، 15 مورد در قندهار، 10 مورد در غزني، 7 مورد در بغلان، 5 مورد در لوگر، 4 مورد در تخار، 3 مورد در غور، دو مورد در زابل و يک مورد ديگر هم در هلمند به ثبت رسيد که با ثبت  اين تعداد آمار مبتلايان به اين ويروس در کشور به 2469 رسيد.

سخن‌گوي وزارت صحت عامه افزود که ولايت‌هاي کابل، هرات، کندهار و بلخ به ترتيب بيشترين مبتلايان به ويروس کرونا را دارند.

براساس معلومات وزارت صحت عامه، تعداد بهبوديافته‌گان اين ويروس در کشور به 331 نفر و شمار فوتي‌هاي ناشي از اين ويروس در کشور به 73 نفر رسيده است.  سخنگوي وزارت صحت عامه همچنين گفت که 249 کارمند صحي نيز تاکنون به ويروس کرونا مبتلا شدند. در همين حال برخي رسانه‌ها روز شنبه به نقل  از منابع حکومتي  گزارش خبر دادند که وزير صحت عامه در نشست کابينه گفته که از ميان 500 شهروند کابلي، بيش از نيمي از آنان به کرونا مبتلا بوده است

اين منابع گفته اند که وزارت صحت عامه گفته که در يک پژوهش در شهر کابل که توسط وزارت صحت عامه انجام شده، از ميان 500 نفري که به صورت تصادفي تست کرونا داده، 260 تن‌شان به اين بيماري مبتلا بوده است.

براساس يافته‌هاي يک پژوهش که وزير صحت عامه، در نشست کابينه‌ نتيجه آن را با رهبري دولت در ميان گذاشته، 260 شهروند در کابل از ميان 500 نمونه‌‌گيري به کرونا مبتلا بوده‌است.

اين منبع در ارگ رياست جمهوري، گفته است که فيروزالدين فيروز در نشست کابينه، به رييس جمهور گزارش داده که براي بررسي از وضعيت شيوع ويروس کرونا و انجام پژوهش در اين زمينه، در کابل از 500 نفر آزمايش گرفته شده و نتيجه آزمايش 260 نفر آن مثبت بوده است.

افرادي که از آن‌ها آزمايش تثبيت کرونا گرفته شده است، به صورت تصادفي و براي انجام تحقيق انتخاب شده بودند.

براي انجام اين تحقيق صرف از کساني که نشانه‌هاي مشهود ويروس کرونا را داشته‌اند، آزمايش گرفته نشده است. براساس آن‌چه وزير صحت عامه به کابينه گزارش داده است، طبق اين پژوهش شمار زيادي در کابل به ويروس کرونا آلوده‌ شده‌اند.

طبق معلومات اين منبع، وزير صحت عامه به رييس جمهور گفته است که وضعيت در کابل و شماري از ولايت‌هاي کشور نگران‌کننده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید