امريکا: هکرهاي چيني به‌دنبال سرقت تحقيقات درباره واکسن کرونا هستند

 

روزنامه‌های امریکايی گزارش داده‌اند که اف‌بی‌آی و نهادهای امنیت سایبری امریکا معتقدند هکرهای چینی تلاش می‌کنند تا تحقیقات مربوط به تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا را سرقت کنند.

روزنامه‌های وال‌استریت ژورنال و نیویارک تایمز، گزارش دادند که اف‌بی‌آی و اداره امنیت میهن امریکا قرار است در مورد خطر هکرهای چینی برای نهادهای دولتی و بخش خصوصی که مشغول تحقیق در مورد واکسن کرونا هستند یک اطلاعیه منتشر کنند.

براساس گزارش این دو روزنامه امریکایی، هکرهای چینی در عین حال اطلاعات مربوط به نحوه درمان و آزمایش بیماری کووید – ۱۹ را نیز هدف گرفته‌اند.

این روزنامه‌ها در گزارش خود افزودند که مقام‌های امریکایی، گفته اند، این هکرها با دولت چین ارتباط دارند.

مقا‌م‌های امریکایی گفته‌اند که این هشدار در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه این اتهامات را رد کرد و گفت پکن قاطعانه با حملات سایبری مخالف است.

او افزوده: «ما در زمینه درمان کووید- ۱۹ در سطح جهان پیشرو هستیم. پخش شایعات و اخبار بدبینانه در مورد چین بدون ارائه هیچ سندی خلاف اخلاق است».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هشدار نهادهای امنیتی امریکا تازه‌ترین مورد از متهم کردن هکرهای مرتبط با دولت‌های ایران، کره شمالی، روسیه و چین به انجام اقدامات زیان‌بار در بحران کروناست.

امریکا و دولت‌های غربی در گذشته هکرهای وابسته به این دولت‌ها را به پخش اخبار جعلی، فرضیه‌های توطئه و حمله به مراکز علمی متهم کرده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است: هشدار جدید امریکا می‌تواند مقدمه‌ای برای ضد حمله نهادهای امنیتی و سایبری این کشور از جمله فرماندهی عملیات سایبری وزارت دفاع و یا آژانس امنیت ملی امریکا باشد.

دولت‌های امریکا و بریتانیا هفته گذشته در پیامی مشترک، درباره افزایش حملات سایبری به نهادها و کادر پزشکی فعال در زمینه مقابله با ویروس کرونا هشدار داده و این حملات را به «شبکه‌های تبهکار مرتبط با دولت‌ها» نسبت دادند.

مرکز امنیت سایبری بریتانیا و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های امریکا گفتند که در هفته‌های اخیر حملات هکرها برای کشف اسم رمز حساب‌های کاربری در نهادهای پزشکی و مراکز پژوهشی افزایش یافته است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید