شمار مبتلايان به ويروس کرونا در کشور به 6402 تن رسيد

 

وزارت صحت عامه کشور می‌گوید که در یک‌شبانه روز گذشته، 15 نفر بر اثر ویروس کرونا جان‌های‌ شان را از دست داده و 349 نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه روز شنبه (27 ثور) در یک نشست خبری در کابل گفت:” در 24 ساعت گذشته یک هزار و 113واقعه مشکوک در لابرتوارهای کشور آزمایش شده است که از این شمار 349 واقعه آن مثبت ثبت شده است که بیشترین آن در ولایت های کابل، بلخ و پکتیا می‌باشد”.

آقای مجروح گفت:”واقعات تازه ثبت شده شامل 126واقعه در کابل، 56 واقعه در پکتیا، 31 واقعه در بلخ، 29 واقعه در هرات، 37 واقعه در ننگرهار، 11واقعه در بغلان، ده ده واقعه در ولایات کندهار و لوگر، هشت هشت واقعه در ولایت های سرپل و لغمان، 7 واقعه در تخار، پنج پنچ واقعه در ولایت های جوزجان و بادغیس، 3 واقعه در کندز و یک یک واقعه در ولایت‌های بامیان، پنجشیر و میدان وردک می‌باشد”.

او بیان داشت” با ثبت واقعات جدید شمار مجموعی واقعات مثبت کوید 19در کشور به شش هزار و 402 نفر افزایش یافته است”.

به گفته معین وزارت صحت در یک شبانه روز گذشته، 15 بیمار کرونا جان باخته‌اند که شمار جان باخته‌گان ناشی از ویروس کرونا به  168تن رسیده است و با ثبت 32 واقعه شفایافته در 24 ساعت گذشته رقم شفایافته‌گان به 778 تن رسیده است.

آقای مجروح با بیان این که واقعات روز به روز در حال افزایش است یک بار دیگر هشدار داد که اگر مردم اصول بهداشتی را مراعات نکنند فاجعه کرونا به تمام خانه‌ها خواهد رسید.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید