داکتران شفاخانه ويژه بيماران «کوويد 19» هرات، اعتصاب ‌کاري کردند

 

حدود پنجاه تن از داکتران و کارکنان شفاخانه «شيدايي» در هرات به دليل تأخير در پرداخت معاش ماهانه‌شان اعتصاب کاري کرده‌اند. اين شفاخانه، بزرگ‌ترين مرکز نگهداري بيماران آلوده به ويروس کرونا در ولايت هرات است.

داکتران و کارمندان خدماتي اين مرکز صحي مي‌گويند که از آغاز شيوع ويروس کرونا و ثبت نخستين واقعه مثبت اين ويروس در کشور تاکنون معاش دريافت نکرده‌اند.

کارمندان اين شفاخانه که روز (شنبه، 27 ثور) اعتصاب کاري را آغاز کرده‌اند، مي‌گويند، تا زماني که معاش آنان پرداخته نشود، دست به فعاليت نخواهند زد.

ولي‌احمد شيرزاد، يکي از اعتصاب‌کننده‌گان در شفاخانه «شيدايي» مي‌گويد، با توجه به فرارسيدن عيد فطر، بيش از هر زمان ديگر نياز به دريافت معاش دارد و در نبود معاش، نمي‌تواند نيازهاي اوليه خانواده‌اش را در آستانه عيد فراهم کند.

همچنان محمد، کارمندان اين شفاخانه مي‌گويد که علي‌رغم اعتراض‌هاي مکرر داکتران و کارمندان صحي اين شفاخانه تاکنون معاش آنان پرداخته نشده است.

اين درحالي است که نخستين واقعه مثبت ويروس کرونا در کشور در پنجم ماه حوت ثبت شد. اکنون که نزديک به سه ماه از شيوع اين ويروس در کشور مي‌گذرد، وزارت صحت عامه کشور معاش کادر صحي ولايت هرات را نپرداخته است.

اعتصاب کاري داکتران و کارمندان شفاخانه شيدايي هرات معروف به شفاخانه «کوويد 19» در حالي آغاز شده است که رياست صحت عامه اين ولايت از تلاش گسترده براي پرداخت معاش اين افراد خبر مي‌دهد.

محمد رفيق شيرزي، سخن‌گوي رياست صحت عامه هرات ضمن تأييد چالش‌هاي موجود در پرداخت معاش اين کارمندان صحي، مي‌گويد کاغذپراني‌هاي اداري و نياز به تعديل برخي از کُدهاي برداشت پول، دليل تأخير در اين روند است. او مي‌افزايد که در حال حاضر بودجه کافي در اختيار رياست صحت عامه هرات قرار گرفته است تا معاش کارمندان را پرداخت کنند، اما نياز است برخي از چالش‌هاي موجود در روند برداشت پول، برطرف شوند. به گفته آقاي شيرزي، اداره صحت عامه هرات هم اکنون در حال رايزني و گفت‌وگو با والي و اداره مستوفيت اين ولايت است که با تعديل برخي از کودهاي تعيين شده، دست‌رسي و زمينه برداشت از اين پول ميسر شود.

سخن‌گوي رياست صحت عامه هرات خاطرنشان مي‌سازد که اين معضل تا چند روز آينده به صورت کامل برطرف خواهد شد.

هم اکنون در شفاخانه «کوويد 19» شيدايي هرات، 55 بيمار مبتلا به ويروس کرونا بستري هستند. به صورت معمول بيماراني به اين مرکز صحي منتقل مي‌شوند که از وضعيت صحي نامناسبي برخوردار‌ باشند. خانواده‌هاي اين بيماران نگران‌اند که در صورت ادامه اعتصاب کارمندان اين شفاخانه، سلامت بيماران‌شان بيش از پيش با خطر مواجه شود.

بر اساس آمارهاي رياست صحت عامه هرات، هم اکنون يک‌هزار و 67 بيمار مبتلا به ويروس کرونا در اين ولايت شناسايي شده‌اند.

منبع: نشانه

اشتراک گذاری:

نظر بدهید