متهمان حادثه اخير ولسوالي جاغوري محاکمه شدند

 

محکمه ابتدايي ولسوالي جاغوري از محاکمه دو پوليس و دو خانم که سبب تخريش اذهان عامه در اين ولسوالي شده ‌بودند، خبر داده است.

محکمه ابتدايي ولسوالي جاغوري اعلام کرده که جلسه دادگاه دو سرباز پوليس ملي و دو خانم كه در قضيه جنايي مورخ 7 ثور بازداشت شده بودند، برگزار شده است.

اين محکمه گفته که “پس از تحقيقات لازم و همه جانبه به اثبات رسيد كه قضيه تجاوز و فعل زنا نبوده و محكمه/دادگاه دو خانم را به شش شش ماه حبس و دو سرباز را به سه سه ماه حبس تنفيذي محكوم به مجازات كرده‌است.”

گفتني است که ادعاي تجاوز جنسي در جاغوري پس از آن مطرح شد که عصر روز يک‌شنبه (7 ثور) دو سرباز پوليس با دو خانم در يک تپه ديده شدند.

اين ادعا در خلال چند ساعت به حدي داغ شد که مسوولان محلي را از احتمال شورش مردم نگران کرد.

يک روز پس از اين رويداد، شماري از باشندگان جاغوري در پيوند به اين قضيه اعتراض کردند که تظاهرات آنان به خشونت کشيده شد و در نتيجه تيراندازي نيروهاي امنيتي دو معترض کشته و 5 معترض ديگر زخمي شده‌اند.

حکومت پس از آن اعلام کرد که فرمانده پوليس و آمر جنايي ولسوالي جاغوري را برکنار کرده و نيز ولسوال اين ولسوالي را براي تحقيقات بيشتر به مرکز فراخوانده است.

همچنين، حکومت يک هيات به رهبري دفتر شوراي امنيت ملي به جاغوري فرستاده بود که اين هيات نيز پس از بررسي گزارش خود را به رييس جمهور اعلام کرد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید