سازمان جهاني صحت بالاترين آمار روزانه ابتلا به کرونا را ثبت کرد

 

سازمان جهاني صحت بالاترين آمار روزانه واقعات ابتلا به کرونا در سطح جهان را ثبت کرده است. شمار مجموعي مبتلايان به بيماري کوويد19 نزديک به 9 ميليون و شمار جان باخته‌گان به 468 هزار تن رسيده است.

سازمان صحي جهان، روز دوشنبه، خبر داده که حدود 183 هزار موردابتلا به بيماري کوويد19 در يک شبانه روز در سطح جهان ثبت شده است.

کارشناسان گفته اند که افزايش آمار روزانه ناشي از عوامل چندگانه به‌شمول افزايش آزمايش‌ها و گسترش بيشتر اين ويروس است.

بيشترين آمار در برازيل ثبت شده است که شمار موارد جديد به 54 هزار و 771 مورد مي‌رسد. در ايالات متحده امريکا 36 هزار و 617 مورد و در هندوستان 15 هزار و 400 واقعه جديد ثبت شده است.

بيش از دو سوم واقعات فوتي در کشورهاي امريکايي ثبت شده است. در مکسيکو نيز 5343 واقعه جديد و وفات 1044 تن در يک شبانه روز ثبت شده است.

براساس آمار دانشگاه جانز هاپکينز، شمار مجموعي مبتلايان در سراسر جهان نزديک به 9 ميليون و شمار تلفات به بيش از 468 هزار تن رسيده است.

بيشترين تلفات در ايالات متحده امريکا ثبت شده است که نزديک به 120 هزار تن مي‌رسد. در برازيل شمار وفات يافته‌گان به بيش از 50 هزار تن رسيده است.

در کشورهاي آسيايي پيشرفت‌هايي در مهار اين ويروس ديده مي‌شود. کورياي جنوبي از ثبت 17 واقعه جديد خبر داده است. اين براي نخستين بار در يک ماه اخير است که آمار ابتلا به ويروس کرونا در اين کشور به زير 20 واقعه در روز مي‌رسد.

در چين نيز واقعات جديد ابتلا به ويروس سارس کووي 2 کاهش يافته است. اين کشور روز يک شنبه از ثبت 18 واقعه جديد خبر داد که 9 واقعه آن در پيکنگ بوده است.

انستيتيوت رابرت کوخ آلمان که مسووليت مبارزه عليه کرونا را به عهده دارد، از ثبت 537 واقعه جديد ابتلا به ويروس سارس کووي 2 و وفات سه تن در 24 ساعت اخير خبر داده است. به اين ترتيب شمار مجموعي مبتلايان در آلمان به 190 هزار تن و تلفات به 9000 تن رسيده است.

هرچند آمار مبتلايان جديد در آلمان نسبتاً پايين است، ضريب تکثير ويروس کرونا در اين کشور افزايش يافته است که ناشي از چند مورد ابتلاي جمعي به اين ويروس در روزهاي اخير است. درهمين حال چندين محله مسکوني زير تدابير سخت قرنطين قرار گرفته اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید