مشت‌زن افغانستاني در آلمان، رقيب افريقايي‌اش را شکست داد

 

يما سعيدي، مشت‌زن حرفه‌يي افغانستان در آلمان، با شکست حريف افريقايي‌اش، براي دومين‌بار قهرماني اروپا در رشته مشت‌زني را از آن خود کرد. او، تاکنون 18 مسابقه انجام داده که يک‌بار مغلوب شده، اما در 17 مسابقه ديگر پيروز شده‌است.

در آغازين لحظات جمعه‌شب، صدها آلماني خسته ‌و مضطرب از طولاني‌ترين دوره قرنطينه، بر نور ضعيفي ‌که بر قفس مسابقه مي‌تابيد، خيره شده بودند.

سکوت تالار با ورود هر دو مشت‌زن حرفه‌يي بر قفس مسابقه شکست و رقابت نفس‌گير ميان يما سعيدي، جوان افغاني‌الاصل آلماني و جي‌سيپينه، جوان سياه‌پوست افريقايي از کشور غنا، آغاز شد.

هشت دور رقابت نفس‌گير ميان اين دو مشت‌زن با تمجيد و تشويق‌هاي اشترا‌ک‌کنندگان همراه بود. هر دو رقيب تا آخرين لحظات مسابقه براي کسب قهرماني رزميدند، اما در نهايت يما سعيدي، با شکست حريفش موفق شد دومين جام قهرماني اروپا در رشته مشت‌زني را از آن خود کند.

لحظه اعلام برنده مسابقه:

يما سعيدي که با تلاش‌ها و تمرين‌هاي شبانه‌روزي توانست به اين پيروزي برسد، مي‌گويد: «با احترام زياد به حريفم، خوش‌بختانه من توانستم در اين رقابت موفق شوم، از حمايت خانواده و تک‌تک دوستانم سپاس‌گذاري مي‌کنم، خيلي ممنون از برنامه ورزشي «اگون سپورت»، با اينکه ويروس کرونا همه چيز را تعطيل کرد، مسئولان اين ورزشگاه اين رقابت را راه انداختند. من براي پيروزي‌هاي آينده نيز آماده‌گي مي‌گيرم».

يما سعيدي 26 سال سن دارد و در آلمان به دنيا آمده است. او تاکنون 18 مسابقه انجام داده که يک‌بار شکست خورده، اما در 17 مسابقه ديگر پيروز شده‌است.

هرچند او توانسته ‌است در رشته خودش دو بار به قهرماني اروپا برسد، اما در ظاهر راضي نيست و براي سومين قهرماني اروپا آماده‎گي مي‌گيرد.

پيروزي‌هاي پي ‌در پي او اهدافش را نيز بزرگ‌تر کرده‌است. او مي‌خواهد هم‌چنان براي کسب لقب قهرماني جهاني در رشته خودش رقابت کند.

پس‌ از سال  2015، مهاجران افغانستاني در آلمان خواسته و يا ناخواسته تصوير منفي از خود بر جامعه نشان داده‌اند، اما جوانان موفقي مانند يما سعيدي که درخشش ويژه‌يي در حرفه‌هاي خودشان دارند، مي‌توانند اين تصوير را آرام ‌آرام عوض کنند.

يما اکنون به‌عنوان يک قهرمان، در دل آلماني‌ها جاي باز کرده و هر روز به ميزان محبوبيتش افزوده مي‌شود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید