وزارت صحت: دريک شبانه روزگذشته، بيش از دوهزار بيمارمبتلا به کرونا بهبود يافته‌اند

 

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در يک شبانه روز گذشته بيش از دو هزار بيمار مبتلا به ويروس کرونا بهبود يافته‌اند.

وزارت صحت عامه، روز يکشنبه (8 سرطان) با نشر آخرين ارقام مبتلايان به ويروس کوويد-19 در کشور گفته که در يک‌شبانه روز گذشته، 701 واقعه مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهاي کشور آزمايش شده است که از اين رقم 351 واقعه آن مثبت ثبت شده است.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه بيشترين ثبت شده در يک شبانه روز گذشته در ولايت کابل (220 واقعه) مي‌باشد.

با ثبت واقعات جديد ويروس کرونا شمار مجموعي واقعات مثبت کوويد- 19 در کشور به 30 هزار و 967 واقعه افزايش يافته است.

بر اساس معلومات منبع، در يک شبانه روز گذشته 34 واقعه فوتي ناشي از ويروس کرونا نيز در کشور ثبت شده است که با اين رقم شمار فوتي‌هاي ناشي از ويروس کرونا در کشور به 737 تن رسيده است.

وزارت صحت عامه مي‌گويد که در 24 ساعت گذشته 2004 بيمار ويروس کرونا در کشور بهبود يافته‌اند که بيشترين ان در ولايت کابل (1885) مي‌باشد.

با ثبت واقعات بهبود يافته در يک شبانه روز گذشته شمار بهبود يافته‌گان در کشور به 12هزار و 588 تن رسيده است.

تا اکنون 10 ميليون و 977 هزار و 86 تن در جهان به ويروس کرونا مصاب شده‌اند که از اين رقم بيش از 5 ميليون بهبود يافته و بيش از 501 هزار ديگر جان‌هاي شان را از دست داده‌اند.

37درصد بودجه مبارزه با کرونا مصرف شده است:

والي کابل گفته که کميته اضطرار مبارزه با ويروس کرونا در ولايت کابل تاکنون 37درصد کل بودجه اختصاصي اين ولايت را براي مبارزه با ويروس کرونا مصرف کرده است. به سخن او، از مجموع 500ميليون افغاني تاکنون 187ميليون آن در بخش‌هاي صحي و کمک‌رساني به خانواده‌هاي نيازمند در پايتخت به مصرف رسيده است.

محمديعقوب حيدري، والي کابل روز يکشنبه در يک نشست خبري در کابل گفت که کميته اضطرار يا اداره ولايت کابل براي مبارزه با ويروس کرونا 500ميليون افغاني بودجه دريافت کرده است.

والي کابل همچنان گفت که حدود 250ميليون افغاني از اين بودجه به بخش صحي اختصاص يافته بود و اکنون حدود 40ميليون آن مصرف شده و 200 ميليون ديگر آن آماده مصرف است. اين مقدار پول قرار است در بخش تجهيز شماري از کلنيک‌ها به مصرف برسد.

آقاي حيدري افزود که از مجموع 250ميليون پول ديگر که در بخش کمک‌رساني به خانواده‌هاي نيازمند اختصاص داده شده بود، اکنون 147ميليون آن براي صرفيه بل برق و آب اين خانواده‌ها انتقال يافته و حدود 100ميليون پول ديگر در اختيار اداره کابل قرار دارد.

والي کابل تصريح کرد که افزون بر اين بودجه اختصاصي، کميته اضطرار مبارزه با ويروس کرونا در پايتخت بيش از 140ميليون افغاني پول نقد و يک مقدار مواد غذايي را به ارزش حدود 300 ميليون افغاني از سوي نهادهاي خيريه دريافت و به نيازمندان توزيع کرده است.

او تاکيد کرد که بودجه اختصاص يافته براي مبارزه با ويروس کرونا در ولايت کابل به گونه شفاف به مصرف رسيده و او حاضر به پاسخ‌دهي است. اين همه در حالي است که بر اساس آمار رسمي تاکنون 30هزار و 967 شهروند کشور به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید