کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلايان به 31 هزار و 517 تن رسيد

 

وزارت صحت عامه کشور از ثبت 279 واقعه جديد ويروس کرونا در يک‌شبانه روزگذشته خبر داد.

احمد جواد عثماني سرپرست وزارت صحت‌عامه، روزسه شنبه (10 سرطان) در نشست خبري در کابل گفت که با ثبت اين موارد، شمار مجموعي مبتلايان ويروس کرونا در افغانستان به 31 هزار و 517 نفر رسيده است.

بيشترين رقم مبتلايان در يک شبانه روزگذشته در ولايت‌هاي کابل، هرات و باميان گزارش شده است.

همچنان در 24 ساعت گذشته، سه نفر در  ولايت کابل، سه نفر در قندهار، دو نفر در پکتيا و چهار نفر ديگر در ولايت‌هاي هرات، بلخ، تخار و غور جان باخته اند.

بر اساس معلومات وزارت صحت با ثبت اين 12 مورد جديد، از شيوع ويروس کرونا تا اکنون 745 نفر در اين کشور جان باخته اند.

وزارت صحت همچنان گفت که روند بهبودي بيماران کوويد19 در اين کشور با گذشت هر روز رو به افزايش است و تا اکنون 14036 نفر دوباره صحت‌ياب شده اند.

معاش کارمندان شفاخانه افغان – جاپان پرداخته مي‌شود:

احمدجواد عثماني، نامزد وزير وسرپرست وزارت صحت ‌عامه تاکيد مي‌کند که معاش کارمندان شفاخانه افغان – جاپان که در بخش مراقبت و تداوي بيماران مبتلا به ويروس کرونا فعاليت دارند تا چهار روز ديگر حواله خواهد شد.

آقاي عثماني گفت که 380 داکتري که به شفاخانه‌هاي «کوويد 19» اعزام شده بودند از سه ماه به اين‌سو معاش دريافت نکرده‌اند. سرپرست وزارت صحت عامه گفت که اين کارمندان تا روز شنبه آينده معاش‌شان را دريافت خواهند کرد.

نامزد وزير صحت عامه با اشاره به از خودگذري کارمندان صحي در جريان عرضه خدمات به مبتلايان ويروس کرونا تاکيد کرد که تاکنون يک‌هزار و 400 کارمند صحي در کشور به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند که از اين ميان، پانزده کارمند صحي بر اثر اين بيماري جان باخته‌اند.

ويروس کرونا براي نخستين بار در دسمبر 2019 ميلادي در شهر ووهان ايالت هوبي چين شيوع يافت و به همه‌گيري مرگبار جهاني مبدل شد.

بر بنياد آمار دانشگاه جانس هاپکينز ايالات متحده تا سه شنبه (10 سرطان) اين ويروس در سراسر جهان جان بيش از 505 هزار و 517 نفر را گرفته و بيش از 10 ميليون و 302 هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید