مقام‌هاي افغانستان و ايران درباره گسترش همکاري‌هاي دوجانبه گفت‌وگو کردند

 

عبدالهادي ارغنديوال نامزد وزير و سرپرست وزارت ماليه با بهادر امينيان سفير جمهوري اسلامي ايران مقيم کابل در مقر وزارت ماليه ديدار و دو طرف درباره گسترش همکاري‌هاي دوجانبه گفت‌وگو کردند.

وزارت ماليه روز يکشنبه (15 سرطان) با نشر خبرنامه‌يي گفته که در اين ديدار جانبين در رابطه به گسترش و تعميق هرچه بيشتر مناسبات دوجانبه، برگزاري پنجمين کميسيون مشترک همکاري‌هاي اقتصادي و تجارتي ميان دو کشور و ديگر مسايل مرتبط بحث و تبادل نظر نمودند.

در نخست سفير ايران در کابل گفته که قرار است در آينده نزديک سند جامع همکاري‌هاي استراتيژيک و سومين کميتة اقتصادي و ترانزيتي ميان دو کشور به امضا برسد.

سرپرست وزارت ماليه نيز در مورد قاچاق اقلام و اجناس غير قانوني در مرز دو کشور صحبت کرده و خواستار همکاري هاي دوجانبه در اين زمينه شد.

آقاي ارغنديوال از آماده‌گي‌هاي جانب افغانستان به‌خاطر پيگيري 20 مورد همکاري در حوزه انرژي خبر داد.

همچنان وي در مورد همکاري هاي گمرکي صحبت کرده و افزود که کار اسفالت سرک ميان گمرک افغانستان و ايران به اتمام رسيده است.

در بخشي از اين ديدار سفير ايران از سرپرست وزارت ماليه درخواست نمود تا امنيت جاده گرفته شود تا حمل و نقل ميان دو کشور به صورت منظم و نورمال تداوم يابد.

سرپرست وزارت ماليه اطمينان داد که در بخش تأمين امنيت با ادارات ذيربط صحبت مي‌نمايد و ما آماده هستيم تا در اين بخش با شما همکاري همه جانبه نمائيم.

اين در حالي است که چندي پيش يک هيأت بلندپايه دولت افغانستان به رياست محمدحنيف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه به تهران سفر کرده و در ديدار با مقام‌هاي ايراني درباره گسترش همکاري‌هاي دوجانبه و امضاي سند همکاري‌هاي استراتيژيک گفت‌وگو کردند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید