وزارت صحت: آمار مجموعي مبتلايان به کرونا درکشور، به 32 هزار و 951 تن رسيد

 

وزارت صحت عامه مي‌گويد که در يک شبانه روز گذشته 38 بيمار ويروس کرونا در کشور جان‌هاي شان را از دست داده‌اند و 279 تن ديگر به اين ويروس مبتلا شده‌اند.

وزارت صحت عامه روز يکشنبه (15سرطان) با نشر آخرين ارقام مبتلايان به ويروس کرونا در کشور مي‌گويد که در يک شبانه روز گذشته 38 بيمار کوويد-19 جان باخته‌اند که با اين شمار رقم مجموعي فوتي‌هاي ناشي از ويروس کرونا در کشور به 864 تن رسيده است.

در يک‌شبانه روز گذشته 592 واقعه مشکوک ابتلا به ويروس کرونا در لابراتوارهاي کشور آزمايش شده است که از اين    رقم 279 واقعه آن مثبت ثبت شده است.

با ثبت موارد جديد ابتلا به ويروس کرونا  رقم مجموعي مبتلايان به اين ويروس در کشور به 32 هزار و 951 تن رسيده است.

وزارت صحت عامه مي‌گويد که در يک شبانه روز گذشته 202 بيمار کرونا بهبود يافته است که با اين رقم شمار بهبود يافتگان به 19 هزار و 366 تن رسيده است.

در همين حال ماموريت حمايت قاطع در افغانستان اعلام کرده که بسته کمکي ناتو به نيروهاي امنيتي و دفاعي افغانستان براي مبارزه با ويروس کرونا به‌زودي به افغانستان مي‌رسد.

اين ماموريت در صفحه تويتر خود نوشته که کمک‌هاي قابل توجه به منظور مبارزه با ويروس کرونا براي نيروهاي امنيتي و دفاعي افغان در راه است.

 

اين کمک‌ها شامل، “اضافه تر از 1.4 ميليون ماسک، 500 هزار دستکش، 460 هزار چپن و ساير وسايل طبي براي توزيع به نيروهاي ارتش و پوليس ملي افغانستان در راه است.”

در اعلاميه ناتو آمده است که 38 کشور عضو ناتو متعهد به همکاري با متحدان و همکاران شان در افغانستان استند زيرا آن‌ها “محافظان صلح” اند.

اين در حالي است که پيش از اين نهادهاي امنيتي گفته اند که براي مبارزه با ويروس کرونا در صفوف نيروهاي امنيتي تدابير ويژه‌اي را روي دست گرفته‌اند.

به اساس آخرين آمار تا اکنون 11 ميليون و 387 هزار و 287 نفر در سراسر جهان به ويروس کرونا مصاب شده‌اند که بيش از شش ميليون آن تداوي و بيش از 533 هزار آن جان باخته‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید