شناسايي 194 واقعه جديد؛ در يک شبانه‌روز گذشته 22 فرد مبتلا به کرونا جان باخته‌اند

 

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۱۹۴ واقعه جدید ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۳۳هزار و ۳۸۴ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه روز سه‌شنبه (هفدهم سرطان) با نشر آمار روزانه ویروس کرونا گفته که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند. با این حال، شمار مجموعی قربانیان این ویروس در کشور به ۹۲۲ تن رسیده است.

همچنان بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته ۱۲۶ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند. با این حساب، شمار مجموعی بهبود یافته‌گان ویروس کرونا در کشور به ۲۰هزار و ۱۵۱ تن افزایش یافته است.

در یک ‌شبانه‌روز گذشته، ۴۹۵ نمونه مشکوک ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های وزارت صحت عامه آزمایش شده است.

از سویی‌هم، برخی منابع از همکاری گروه طالبان با تیم‌های سیار و درمانگاه‌‌ها در ولسوالی‌های ولایت بادغیس برای مبارزه با کرونا خبر داده اند.

عبدالعزیز بیگ عضو شورای ولایتی بادغیس به خبرگزاری “جمهور” گفته: “در ولسوالی‌های نا امن و ساحاتی که دولت در آنجا دسترسی ندارد طالبان با کلینیک‌ها و تیم‌های سیار در امر مبارزه با کرونا همکاری می‌کنند.”

اوهمچنان گفته، این افراد در این ساحات بیماران کرونایی را تداوی و قرنطینه ‌خانگی کرده و بدون هیچ خطر جانی کار خود را انجام می‌دهند.

در همین حال جاوید اخیزی رییس تیم مبارزه با کرونا در ولایت بادغیس این خبر را تأیید کرده وگفته: “در پنج ولسوالی بادغیس هشت تیم سیار برای شناسایی افراد کرونایی وجود دارند که برای درمان بیماران کرونایی به مربوطات تحت تصرف طالبان می توانند بروند.”

اوهمچنان گفته، این تیم‌ها افرادی که مبتلا به کرونا هستند تداوی و قرنطین خانه‌گی می‌کنند و یا اگر هم بیمار حالتش وخیم باشد به شفاخانه‌ قلعه نو انتقال می‌دهند.

آقای خیزی گفته، بیشتر مردم در ولسوالی های بادغیس کرونا را جدی نگرفته‌اند و بدون رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کارهای روزمره خود را انجام می‌دهند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید