شمار مبتلايان کرونا در کشور به 34 هزار و 354 نفر رسيد

 

مسوولان در وزارت صحت عامه مي‌گويند که در يک شبانه روز گذشته 172 واقعه جديد ابتلا به ويروس کرونا در کشور ثبت شده است.

مسوولان در وزارت صحت عامه، روزشنبه ( 21سرطان) با نشر آخرين ارقام از مبتلايان به ويروس کرونا در کشور مي‌گويند که در يک شبانه روز گذشته 395 واقعه مشکوک در لابراتوارهاي کشور آزمايش شده است که از اين رقم 172 واقعه آن مثبت ثبت شده است.

با ثبت موارد تازه ابتلا به ويروس کرونا رقم مجموعي واقعات مثبت کرونا در کشور به 34 هزار و 354 تن رسيده است.

در 24 ساعت گذشته 23 بيمار کرونا در کشور جان داده‌اند که 17 تن آن تنها در کابل بوده و اين رقم شمار فوتي‌هاي ناشي از ويروس کرونا را به 994 تن رسانيده است.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه در يک شبانه روز گذشته 253 بيمار ويروس کرونا شفاياب شده‌اند که شمار بهبود يافته‌گان به 21 هزار و 135 تن رسيده است.

ابتلاي 28 سرباز گرجستاني به بيماري کوويد19 درافغانستان: در همين حال رسانه هاي گرجستاني از ابتلاي 28 سرباز اين کشور به ويروس کرونا در افغانستان خبر داده اند.

رسانه‌هاي گرجستاني به نقل از وزارت دفاع آن کشور گزارش داده اند که سربازان مبتلا از افغانستان به گرجستان منتقل شده و در يک شفاخانه نظامي تحت مداوا قرار دارند و وضعيت صحي آن‌ها خوب است.

سخن‌گوي ماموريت حمايت قاطع در افغانستان از ارايه جزييات خود داري کرده است.

سخن‌گوي مامورت حمايت قاطع در افغانستان همچنان گفت که به گونه انفرادي در مورد سربازان به رسانه‌ها معلومات داده نمي‌تواند، اما مبارزه با ويروس کرونا و حفاظت از سربازان از اولويت‌هاي آنان مي‌باشد.

گرجستان درچوکات نيروهاي ناتو در افغانستان 900 سرباز دارد.

ماموريت حمايت قاطع چندي پيش اعلام کرده بود که يک تعداد از سربازان‌شان در افغانستان به بيماري کوويد19 مبتلا شده و تحت مداوا قراردارند، اما در مورد هويت آنان معلومات نداده بود.

پيش از اين نيويارک تايمز نيز از ابتلاي تعداد زيادي سربازان نيروهاي دفاعي و امنيتي افغانستان به کوويد19 خبر داده بود، اما وزارت دفاع افغانستان اين ادعا را رد کرد.

از سويي‌هم، ناتو اعلام کرده که جهت مبارزه با ويروس کرونا، 1.4 ميليون ماسک 500 هزار دست‌کش و بعضي وسايل طبي ديگر را با نيروهاي امنيتي و دفاعي افغانستان مساعدت مي‌کند.

تا اکنون 12 ميليون و 632 هزار و 690 تن در جهان به ويروس کوويد-19 مصاب شده‌اند که از اين رقم 7 ميليون و 368 هزار و 467 تن بهبود يافته و 562 هزار و 948 تن ديگر وفات کرده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید